У Росії Інтернет назвали розсадником екстремізму

У Міністерстві юстиції РФ вважають, що Інтернет є головним розповсюджувачем екстремістських ідей, які є поширені через високий рівень ксенофобії в країні.

Перший заступник міністра юстиції РФ Олександр Федоров вважає, що "Інтернет є головним розповсюджувачем найбільш радикальних і екстремістських ідей".

Про це він заявив членам Ради Федерації на засіданні об'єднаної комісії з національної політики і взаємини держави та релігійних об'єднань.

Заступник міністра пояснив поширеність екстремізму в Інтернеті тим, що в Росії рівень ксенофобії дуже високий на побутовому рівні. За даними Федорова, заборонено вже 616 екстремістських видань та матеріалів, при цьому з червня 2008 року цей список збільшився у три рази.

Також відомо, що російський Мін'юст лобіює новий законопроект, окремі пункти якого фактично дають право чиновникам закривати будь-які неугодні їм сайти.

У тексті документа говориться, що Інтернет-провайдери зобов'язані припинити роботу сайтів на основі "мотивованого рішення в письмовій формі одного з керівників органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність або забезпечення безпеки Російської Федерації".

Крім того, в законопроекті пропонується дозволити восьми держструктурам вимагати від провайдерів "інформацію про користувачів, що надаються їм з використанням мережі "Інтернет" послуги, й іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на ці органи завдань".

Законопроект зазнав критики Громадської палати РФ. На обговорення Держдуми документ поки не надходив.

Додамо, що нещодавно співробітники московської міліції затримали 21-річну дівчину, яка розмістила у своєму Інтернет-блозі екстремістський посібник з вуличного терору. Відносно затриманої порушено кримінальну справу за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Читайте також:

Газета The New York Times запропонувала росіянам поскаржитись світу на корупцію в їх країні

Чотирирічна дівчинка через Інтернет виступила проти російської міліції

GPS-навігацію в Росії пропонують зробити кримінальним злочином

У Росії Конституційний суд дозволив судити терористів без присяжних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: