У Росії почався "бекбебібум": уже близько 30 тисяч жертв

Сьогодні дітей у Росії, які залишилися без піклування батьків, більше, ніж у Велику Вітчизняну. Більшість з них - сироти при живих батьках.

Росіяни почали масово повертати сиріт у дитбудинки - багато брали їх лише заради грошей. Дітей-сиріт у Росії зараз більше, ніж було в роки війни, - 697 тисяч проти 678 тисяч в 1940-і роки. Дві третини нинішніх дітей-сиріт - це соціальні сироти.

Про це заявила голова думського комітету у справах сім'ї, жінок і дітей Олена Мізуліна (фракція "Справедлива Росія"), виступаючи в нижній палаті в п'ятницю.

Два роки тому депутати прийняли закон, що стосується дітей-сиріт, і з тих пір "майже у два рази зросла кількість повернень дітей-сиріт з прийомних сімей в дитячі будинки". "Фахівці вважають це гуманітарних ударом по дітях: спочатку свої батьки відмовилися від них, а потім і прийомні", - підкреслила Мізуліна.

За останні два роки в дитячі установи повернулися близько 30 тисяч дітей.

Така ситуація склалася тому, що ніхто не працює з прийомними батьками, не надає їм різнобічну допомогу, переконана депутат Мізуліна. Крім того, підкреслила вона, негативні тенденції багато в чому викликані комерціалізацією самого процесу усиновлення дітей-сиріт. "Багато беруть їх у сім'ї заради матеріальної вигоди, інститут патронату вимирає", - сказала Мізуліна.

Про дітей, які отримують подвійний удар - кинутих спочатку біологічними, а потім прийомними батьками - суспільство змусив пригадати випадок із семирічним Артемом Савельєвим. Хлопчик, народжений матір'ю-алкоголічкою на Далекому Сході, був поміщений в дитячий будинок у зв'язку з позбавленням матері батьківських прав. Згодом його усиновила прийомна сім'я в США, але потім американка, яка намагалася взяти на себе роль названої матері, відправила його назад до Росії з запискою про відмову від усиновлення.

Ця історія призвела до дипломатичного скандалу між Росією і США: офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ заявив, що громадяни США не зможуть усиновляти дітей в Росії до тих пір, поки не буде укладений відповідний російсько-американський договір.

Але ці окремі випадки губляться у багатотисячній масі дітей, відкинутих сім'ями в Росії. Усвідомлюючи це, громадяни в більшості не підтримують ідею заборонити усиновлення російських дітей іноземними громадянами.

Читайте також:

На київському вокзалі жінка кинула тритижневе немовля

Янукович подарував хлопчику-сироті свою мобілку й годинник

МЗС Росії заявило про систематичні вбивства американцями російських дітей

У 2009 році українці усиновили рекордну кількість дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: