У США помер перший у світі донор нирки

У віці 79 років помер чоловік, який 23 грудня 1954 року пожертвував для свого брата одну нирку. За цю пересадку хірург отримав Нобеля.

У віці 79 років у Сполучених Штатах помер Рональд Лі Херрік, який 56 років тому пожертвував нирку своєму смертельно хворому брату-близнюку. Ця операція вважається першою успішною пересадкою органу в світі.

Донор помер у реабілітаційному центрі "Августа" в штаті Мен. За словами його дружини Синтії, здоров'я Рональда погіршилося після операції на серці, яка була зроблена в жовтні.

Рональд Херрік пожертвував нирку своєму братові-близнюку Річарду. Трансплантація відбулася в госпіталі Brigham в Бостоні, штат Массачусетс. Операцію провели 23 грудня 1954 року.

Оскільки Рональд і Річард були монозиготними близнюками, після пересадки не відбулося відторгнення. Об'єднана мережа для органів обміну стверджує, що це була перша успішна пересадка нирки у світі.

Операція дозволила братові Херріка прожити вісім років. Провідний хірург Джозеф Мюррей отримав за неї Нобелівську премію.

Читайте також:

Французькі хірурги повністю пересадили обличчя "людині-слону"

Сліпий чоловік прозрів завдяки імплантованому в око зубу

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

У Франції онкохворій видалили не ту нирку. Лікар переплутав ліво і право

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: