Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ісландії мова жестів стала державною

Мова жестів в Ісландії стала державною та другою офіційною після ісландської.

Депутати ісландського парламенту - Альтингу - проголосували на підтримку законопроекту, згідно з яким мові жестів, що використовують глухонімі, було присвоєно статус державної й офіційної мови.

За даними ЗМІ, проект схвалено одноголосно. На засіданні, крім депутатів, були присутні члени Асоціації глухих Ісландії, які боролися за підвищення статусу мови жестів протягом більш ніж 20 років.

Відповідно до нового закону, глухі та глухонімі отримують право вказувати мову жестів як свою першу мову. До ухвалення проекту статусом офіційної і державної мови в країні володіла тільки ісландська.

Коментуючи рішення Альтингу, управляючий директор Асоціації глухих Ісландії Таті Рейнссон зазначив, що раніше в жодній країні світу мова жестів не отримувала офіційного статусу. Поміж тим, у 2006 році аналогічне рішення щодо мови для глухонімих було прийнято в Новій Зеландії.

Нагадаємо, у низці інших країн мову жестів визнано на законодавчому рівні, вона навіть згадується в конституції. Тим не менше, державною чи офіційною мовою вона не є.

Читайте також:

У Британії трирічна донька переможця телевікторин здала IQ-тест на 140

Австрійський велосипедист встановив рекорд швидкості на вулкані в Нікарагуа (відео)

Китаєць продав нирку, щоб купити iPad 2 і iPhone

Російський бізнесмен з'їв краватку після того, як програв парі

Залиште свій коментар

Вибір редакції