В Європі знову може спалахнути середньовічна чума

Вчені встановили ймовірність спалаху в Європі чорної чуми, яка у 14-му столітті забрала життя третини континенту. Проте, вірогідність незначна.

Американські вчені встановили, що ймовірність повернення в Європу середньовічної чуми, що забрала життя третини населення континенту, існує.

Про це йдеться в дослідження американських науковців, опублікованих в "Працях Національної академії наук" США (PNAS).

"Небезпека чорної чуми, що забрала життя третини населення Європи в 14-му столітті, і досі існує", - заявляють науковці.

ДНК-тестування скелетів жертв чуми, виявлених нещодавно в масових похованнях на околиці Лондона, виявило частину гена тіє ж послідовності, яка характерна для сучасної чуми.

"У всякому разі, ця частина генетичної інформації практично не змінилася за останні 600 років. Без сумніву, збудник чуми, відомий сьогодні як (Yersinia) Pestis, був причиною чуми і в Середньовіччі", - стверджує один дослідників Йоханнес Краузе.

За даними науковців, це означає, що під час повторного спалаху епідемії людина може бути не менш сприйнятливою до страшного вірусу, який багато років тому забрав життя тисяч людей.

Таким чином, вірогідність повторного спалаху середньовічної чуми існує, проте вона дуже незначна, вважають вчені.

Разом з тим, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку кількість хворих на чуму в світі становить близько 2,5 тис. осіб, причому без тенденції до зниження.

У Казахстані, Китаї, Монголії, США, Перу і в країнах Африки випадки зараження людей реєструються майже щорічно.

Читайте також:

У США троє дітей загинули від амеби, що пожирає мозок

Україна в групі ризику за спалахом лихоманки Західного Нілу

У Європі десятки дітей стали інвалідами після вакцинації від свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: