Викрадений агентами США іранський фізик-ядерник втік від спецслужб

Іранське ТБ показало відеосюжет, в якому фізик-ядерник Шахрам Амірі стверджує, що він щойно втік від співробітників американських спецслужб і просить допомоги.

Іранський фізик-ядерник Шахрам Амірі в ефірі іранського державного телебачення заявив, що втік від агентів американських спецслужб, які його викрали.

У відеосюжеті вчений повідомив, що перебуває у штаті Вірджинія і втік від співробітників спецслужб "кілька хвилин тому".

"Зараз я знімаю це відео в безпечному місці, але мене можуть схопити в будь-яку хвилину", - розповів він.

Далі Шахрам Амірі прокоментував два попередніх сюжети, що з'явилися в ефірі іранського ТБ 8 червня.

Він назвав "абсолютно достовірним" перший сюжет, в якому Амірі каже, що його викрали саудівські і американські агенти, катували його і змусили заявити, що він утік на Захід і тепер живе в Аризоні.

"Другий сюжет, виставлений на YouTube американським урядом, в якому я заявляю, що перебуваю на волі і маю намір продовжити тут мою освіту, є фальсифікацією", - заявив науковець.

Він також заявив, що "не зраджував Іран" і звернувся до іранської влади і правозахисних організацій з проханням посилити тиск на США і домогтися його повернення.

Відео завершується словами: "Я не вільний і не можу зв'язатися зі своєю родиною. Якщо щось станеться зі мною, і я не зможу повернутися додому живим, відповідальність за це нестиме американський уряд".

Історія з Шахрамом Амірі рясніє протиріччями. Іранські засоби масової інформації стверджують, що Амірі працював дослідником в університеті Тегерана, проте з інших джерел випливає, що він займався питаннями атомної енергії і був добре обізнаний про іранську ядерну програму.

Амірі зник рік тому під час паломництва до Саудівської Аравії. На початку червня цього року з'явилися одразу два його відеозаписи. В одному йдеться, що його викрали, в іншому – що Амірі перебуває на волі і живе в Аризоні.

США категорично заперечили причетність до викрадення вченого, однак у березні телеканал ABC News повідомив, що Амірі втік на Захід і допомагає ЦРУ у збиранні інформації про ядерну програму Ірану. Офіційні американські представники поспішили назвати ці твердження "безглуздими".

Читайте також:

Тегеран звинуватив США у викраденні іранського фізика-ядерника

Іранський фізик-ядерник втік до США

Іран заморозив всі переговори з ядерної програми

Іран звинуватив Москву у зраді та проголосив "Смерть Росії!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: