Вірменія та Азербайджан не домовились про Карабах і обмінялися докорами

Президенти Вірменії та Азербайджану повинні були підписати документ, який юридично зобов'язав би їх відмовитися від використання сили. Однак цього не відбулося.

Глава МЗС Вірменії та Азербайджану обмінялися в суботу, 25 червня, звинуваченнями у зриві переговорів щодо Нагірного Карабаху.

Раніше у п'ятницю, 24 червня на зустрічі в Казані президенти Росії, Азербайджану та Вірменії обговорювали основні принципи врегулювання конфлікту. За підсумками переговорів вони прийняли спільну заяву, у якій констатували порозуміння по ряду питань.

Проте у суботу, 25 червня, глава вірменського МЗС Едвард Налбандян заявив, що зустріч президентів не стала переломною через позицію Баку.

"Азербайджан виявився не готовий прийняти останній представлений співголовами (Мінської групи ОБСЄ) варіант основних принципів карабахського врегулювання. Баку представив близько десятка змін, що і стало причиною відсутності перелому", - зазначив Налбандян.

У відповідь міністр закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед'яров звинуватив Єреван в тому, що він вимагає занадто багато поступок.

"Казанська зустріч показала, що вірменська сторона спотворює суть семирічного переговорного процесу", - заявив Мамед'яров.

Раніше ЗМІ повідомляли, що президенти Вірменії та Азербайджану Серж Саргсян та Ільхам Алієв підпишуть в Казані документ, який юридично зобов'яже їх відмовитися від використання сили для вирішення суперечок. Однак цього не відбулося.

На початку червня міноборони Азербайджану заявило, що Вірменія постійно зриває мирні переговори з врегулювання нагорно-карабахського конфлікту і робить неминучим військовий шлях вирішення проблеми.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Нагорним Карабахом почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами автономна область заявила про вихід зі складу Азербайджанської РСР. У 1991 році було оголошено про створення Нагірно-Карабахської Республіки, що призвело до бойових дій між Азербайджаном і Вірменією, в результаті яких загинуло більше 30 тисяч людей.

У 1994 році сторони уклали перемир'я. У 2008 році президенти Росії, Азербайджану та Вірменії у Москві підписали декларацію, яка повинна сприяти врегулюванню конфлікту між двома країнами.

Читайте також:

Азербайджан пригрозив війною Вірменії

Азербайджан пригрозив збивати літаки, які летітимуть до Нагірного Карабаху

Вірменія не захотіла визнавати незалежність Карабаху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: