Війська захопили останній оплот прихильників екс-президента Кот-Д'Івуару

Відтепер Абіджан повністю перебуває під контролем військ визнаного президента  Кот-Д'Івуару Алассана Уаттара.

Останній з районів найбільшого міста Кот-д'Івуара Абіджана, що знаходився під контролем прихильників екс-президента країни Лорана Гбагбо, був зайнятий урядовими військами. Про це повідомив командувач операціями армії Шериф Османе.

Після запеклих боїв війська президента країни Алассана Уаттара повністю взяли під контроль квартал Йопугон - останній, який відмовлявся припинити опір.

"Це був єдиний не захоплений нами сектор, і вся зона відтепер знаходиться під нашим повним контролем", - заявив Османе.

Повідомляється також, що місця недавніх боїв відвідав прем'єр-міністр Гійом Соро. "Я бачив вулиці, засіяні тілами, в штабі бойовиків знаходиться імпровізоване кладовище... Я до сих пір у шоці від усіх цих смертей, всих цих трупів", - заявив Соро.

Нагадаємо, зткнення з застосуванням важкого озброєння почалися в Йопугоне у понеділок, 2 травня. Як заявляло військове командування, у кварталі знаходилися "бійці, які нічого не хочуть зрозуміти".

Як відомо, наприкінці 2010 року в Кот-д'Івуарі після перших за десять років президентських виборів почалися заворушення та збройні сутички. За підсумками голосування діючий глава держави Лoран Гбагбо поступився опозиційному кандидату Алассану Уаттара. Переможець був визнаний світовим співтовариством, проте Гбагбо відмовився залишити свою посаду.  У конфлікт втрутилися миротворці з місії ООН і французькі військовослужбовці.

11 квітня Гбагбо був заарештований. Обраний президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара заявив, що він постане перед судом за злочини проти мирних жителів.

У результаті зіткнень в Кот-д'Івуарі загинуло більше тисячі людей. Сотні біженців виїхали зі своїх міст, а також з країни.

Читайте також:

Екс-президента Кот-д'Івуару судитимуть за військовий конфлікт

Екс-президента Кот-д'Івуару військові ООН вивезли у невідомому напрямку

Місія ООН розбомбила резиденцію президента Кот-Д'Івуару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: