Ноїв ковчег виявився круглим

Британський вчений стверджує, що легендарний Ноїв ковчег був чимось на зразок гігантського круглого плоту з тростини.

Легендарний Ноїв ковчег (або його прототип) виглядав не як корабель у традиційному розумінні, а, швидше за все, був чимось на зразок гігантського круглого плоту з тростини.

До такого висновку прийшов дослідник Ірвінг Фінкель з Британського музею, який зміг прочитати опис судна, який рятувався від потопу, на вавілонської глиняній табличці, вік якої оцінюється приблизно в 3700 років.

Мова йде про табличку з приблизно 60 рядками клинопису, яка в 1940-х була виявлена десь на Близькому Сході істориком-аматором Леонардом Сіммонс.

Фінкелю табличку показав син Сіммонса Дуглас. За словами вченого, відомо кілька десятків клинописних табличок, на яких викладається історія потопу, яка послужила основою для біблійної легенди. Проте це перший, на якій описується зовнішній вигляд судна.

У цьому викладі аккадського міфу про потоп Бог говорить царю Атрахасіса, щоб він зруйнував свій будинок і побудував човен, а також поставився зі зневагою до майна, щоб врятувати життя.

Човен, за словами Бога, повинен мати стіни з очерету та бути круглим: ширина і довжина повинні бути однаковими. Далі в табличці рекомендується для будівництва судна використовувати пальмові волокна, скріплені бітумом для водонепроникності. Закінчується текст словами Атрахасіса, сказаними будівнику ковчега, якому випало залишитися за бортом і загинути: герой міфу наказує йому законопатити вхід до човна після того, як він сам ввійде всередину.

Фінкель зазначив, що судну, яке хотіло врятуватися від потопу, зовсім не потрібно нікуди їхати, а просто триматися на поверхні води. За його словами, подібні круглі човни і зараз використовуються в Іраку та Ірані.

Відзначимо, що в старозавітній Книзі Буття розміри і пропорції ковчега описуються по-іншому: 300 ліктів в довжину, 50 ліктів завширшки і 30 ліктів у висоту. Один лікоть дорівнює приблизно 0,5 метра.

Читайте також:

Аделаджа збудує на березі Дніпра гігантський храм у вигляді ковчега

В Ефіопії знайшли біблійний ковчег

У взуттєвій коробці знайшли розписану Пікассо міні-гітару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: