10 мільйонам українців загрожує хімічне зараження

Екологічно небезпечні об'єкти у місті Калуш загрожують техногенною катастрофою величезній території. У Прикарпаття вилітає Ющенко.

Через критичну екологічну ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області, з’явилась загроза хімічного зараження територій, на яких мешкає понад 10 мільйонів українців.

Так, у вівторок президент Віктор Ющенко для вивчення ситуації відправиться з робочою поїздкою до Калуша Івано-Франківської області, повідомила його прес-секретар Ірина Ванникова.

У місті діє держпідприємство "Калійний завод" ВАТ "Оріана", що перебуває у сфері Фонду держмайна. У межах діяльності цього підприємства розташовані три відпрацьовані рудники, Домбровський кар'єр, два відвали засолених ґрунтів та інші екологічно небезпечні об'єкти.

"Унаслідок неефективного господарювання навколо солевідвалів відбувається поступове засолення підземних вод", - повідомила Ванникова.

"Оскільки дамби відповідних сховищ нестійкі, існує загроза їхнього прориву і потрапляння забруднених вод у річку Дністер", - наголосила прес-секретар.

Ванникова додала, що в зонах можливого хімічного зараження мешкає понад 10 мільйонів людей (близько 22% населення України).

Прес-секретар повідомила, що в рамках робочої поїздки президент проведе нараду з приводу невідкладних заходів щодо недопущення екологічної катастрофи. "Ці питання також будуть розглянуті на засіданні РНБО 3 лютого", - додала вона.

Як відомо, 3 лютого Рада нацбезпеки та оборони розгляне питання оголошення міста Калуш та Калуського району Івано-Франківської області зонами надзвичайної екологічної ситуації.

Проблема номер один у місті Калуші – надзвичайна екологічна ситуація на території діяльності ДП "Калійний завод", що ускладнилася після липневої повені 23-27 липня 2008 року. Можливий прорив дамби загрожує екологічною катастрофою з непередбачуваними наслідками.

Екологічна проблема №2 Калуша – просідання земної поверхні над шахтними виробітками, на яких стоять сотні житлових будинків. Відселенню підлягають десятки калушан.

По-третє, на території ТОВ "Оріана-Галев" розташоване єдине у Європі сховище токсичних відходів. На полігоні токсичних відходів утилізовано понад 11 тисяч тонн речовини першого класу небезпеки гексахлорбензолу.

Читайте також:

Ющенка попереджають про великі повені і закликають зібрати РНБО

Україні загрожує найсильніша за останні 10 років повінь

На Південно-Українській АЕС сталася аварія

Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

ВідеоЗагроза техногенної катастрофи в Калуші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: