Азаров і Герман поклали до пам’ятника Шевченку червоні троянди

Азаров разом з урядовцями взяв участь у покладанні квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченку.

Прем'єр-міністр Микола Азаров взяв участь у покладанні квітів до пам'ятника Тараса Шевченку. Разом із прем’єром квіти Кобзарю поклали міністр МНС Віктор Балога, заступник глави АП Ганна Герман та глава КМДА Олександр Попов.

Крім того, сьогодні, 9 березня, Кабмін затвердив план заходів з підготовки до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка й 150-річчя від дня його перепоховання.

Серед основних заходів проведення в навчальних закладах уроків Кобзаря, лекцій, бесід, читань творів Шевченка, круглих столів, вечорів пам'яті; створення циклів теле- і радіопередач про творчу спадщину тощо.

Щорічно буде проводитися міжнародне Шевченківське літературно-художнє свято "У сім'ї вольній, новій". Заплановано також видання "Шевченківської енциклопедії" в 6 томах.

Планом заходів передбачено й спорудження пам'ятника Шевченку в селищі Вільшана Городищенського району Черкаської області й здійснення заходів для подальшого розвитку Шевченківського національного заповідника, зокрема проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам'ятнику історії й монументального мистецтва - могила й пам'ятник поетові Шевченку.

Відповідно до розпорядження Кабміну №167 від 2 березня, також з нагоди ушановування уряд доручив Державному комітету телебачення й радіомовлення в 2011-2014 роках створити цикл теле- і радіопередач про Шевченка і його творчу спадщину, а також разом з Національною телекомпанією створити художній фільм "Художник" в 2011 році.

Крім цього, Кабмін доручив Міністерству культури створити в 2011-2014 роках художній фільм "Толока" за мотивами поеми Шевченка.

Також уповноваженим органам доручено завершити в 2011-2014 роках будівництво будинку культури в Каневі (Черкаська область) і відпрацьовування питання про створення в ньому Шевченківського культурного центру, реставрацію інтер'єрів Успенського собору, а також проведення ремонту дороги від собору до підніжжя Тарасової гори в Каневі.

Крім цього, Національному банку (за згодою) доручено в 2011-2014 роках викарбувати і випустити в обіг ювілейні монети з нагоди 200-річчя від дня народження Шевченка й 150-річчя від дня його перепоховання, а Державній службі зв'язку - випустити ювілейні конверти й марки.

Кабмін доручив Національній академії наук спільно з Міністерством фінансів опрацювати за участю Державного управління справами в 2011-2013 роках питання про створення Міжнародного культурно-інформаційного центру "Шевченківський будинок".

Також уряд запропонував Держуправлінню справами в 2011-2013 роках опрацювати питання про перенесення Комітету з національної премії імені Тараса Шевченка в будинок Національного культурно-художнього й музейного комплексу "Мистецький арсенал" у Києві.

Також 9 березня у Каневі на Тарасовій горі відбудуться традиційні урочистості з нагоди 197-ої річниці від дня народження Т.Шевченка. Під час святкування будуть відзначені видатні діячі культури та мистецтва, яким присуджено Шевченківську премію.

Читайте також:

Вручення Шевченківської премії пройде без Шкляра і Януковича

"Цікаві книжки" з Вахтангом Кіпіані. Книга "Тарас Шевченко – крёстный отец украинского национализма"

Янукович створив раду з питань відзначення 200-річчя Шевченка

ВідеоСьогодні відзначається день народження Тараса Шевченка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: