Чехія закриває консульство у Донецьку через українську бюрократію

МЗС Чехії вирішило закрити консульський відділ у Донецьку "внаслідок тривалої бездіяльності української сторони" у вирішенні адміністративних питань.

З 1 липня у Донецьку буде закрито консульський відділ Генерального консульства Чехії. Причиною такого рішення Праги стала бюрократія і невиконання українською стороною своїх зобов'язань.

Як повідомили у посольстві Чехії, консульський відділ буде закрито згідно з рішенням Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

"До такого кроку МЗС Чехії вдалося внаслідок тривалої бездіяльності української сторони у питанні адміністративного забезпечення діяльності підрозділу", - зазначили у посольстві.

Зокрема, йдеться у поясненні, консульство вже чотири місяці не може забезпечити у повному обсязі та якісно прийом і розгляд заяв українських громадян на короткострокові та довгострокові візи.

МЗС України досі не дало згоду на приїзд нового генерального консула до Донецьку, клопотання про яку чеське МЗС подало ще 23 лютого цього року. В результаті такого зволікання Генеральне консульство Чехії в Донецьку вже місяць працює без керівника.

Інший консульський працівник від 7 червня чекає на оформлення нового ідентифікаційного посвідчення, яке уможливлює його перебування та виконання роботи в Україні.

Спікер МЗС Олександр Дикусаров відмовився коментувати ситуацію з закриттям консульства Чехії у Донецьку, посилаючись на відсутність інформації.

Дипломатичні стосунки України та Чехії погіршилися ще в січні 2011 року, після того як Чехія попри обурення України надала політичний притулок екс-міністру економіки України Богдану Данилишину, якого в Україні обвинувачують у корупції.

13 травня двоє чеських дипломатів були оголошені МЗС персонами нон-грата в Україні. Проте, МЗС заперечило причетність справи Данилишина до цієї ситуації. У відповідь Чехія заявила, що висилає кількох українських дипломатів.

Читайте також:

Чехія висилає українських дипломатів

Чехія назвала висилку дипломатів з України помстою за Данилишина

Шпигунський скандал: чеських дипломатів висилають з України

Суд Праги заборонив видавати Данилишина Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: