Чорні трансплантологи заробили на пересадці нирок близько 50 млн доларів

Допоміг вийти на організаторів незаконних трансплантацій міліціонер, який дуже переконливо зіграв роль донора.

Група чорних трансплантологів, викрита українськими правоохоронцями, діяла впродовж майже 4 років. За цей час через їх руки пройшли понад 400 донорів. На незаконній пересадці нирок хірурги заробляли 15 млн доларів на рік - таким чином, їх прибутки склали близько 50 млн. За даними міліції, до угруповання входили хірурги з Національного інституту хірургії і трансплантології імені Шалімова.

"Члени цієї групи діяли впродовж майже чотирьох років", - повідомив начальник Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України Юрій Кучер.

"В Інтернеті вони розміщували оголошення про пошук охочих за винагороду в 10 тисяч доларів віддати свою нирку. Такі люди знаходилися, причому не лише з незаможних верств, але й серед клієнтів різних банків, що взяли кредити і не зуміли їх своєчасно повернути. Географія добровольців, яких, за підрахунками МВС, було більше 400 людей, "строката": Київська, Закарпатська, Запорізька, Одеська області", - розповів він.

За словами Кучера, допоміг вийти на організаторів оперативник, який дуже переконливо зіграв роль донора. Він зателефонував, сказав, що потребує грошей, готовий пожертвувати ниркою, і його почали готувати до операції.

За кожну трансплантацію, яку, за даними МВС, проводили в клініці Шалімова, лікувальних закладах Баку і столиці Еквадору Кіто, організаторам платили до 200 тисяч доларів. Проте таке посередництво заборонене законодавством України, навіть якщо відбувається за згодою донора. Нирку може пожертвувати тільки родич родичеві.

Українські хірурги отримували від 15 до 20 тисяч доларів за операцію. За попередніми даними, чистий прибуток членів групи був 15 млн доларів на рік. Кримінальна справа порушена за статтею 149-2 КК України "Торгівля людьми або інша незаконна угода про передачу людини" і передбачає позбавлення волі до 12 років.

Проте у заарештованих - високооплачувані адвокати, які захищають їх за гонорари в десятки тисяч доларів. Наразі громадянин Ізраїлю, який очолював групу чорних трансплантологів, та українські вербувальники перебувають у Закарпатському СІЗО.

На питання, чи знало керівництво Інституту Шалімова, однієї з найбільших і найавторитетніших медустанов Європи, що відбувається в клініці, Кучер відповідає ухильно: "Керівництво каже, що було в не курсі. Але щонайменше раз на місяць кожен з чотирьох хірургів літав у відрядження, і його не було 4-6 днів. Навряд чи таке проходило непоміченим. Кажуть, наші лікарі мало заробляють. Обшуки за місцем проживання тільки одного хірурга показали: готівкою у нього зберігалися 200 тисяч доларів і ще 300 тисяч - на картках. От вам і убога медицина".

Нагадаємо, у Національному інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова відкинули звинувачення у проведені операцій з незаконних пересадок органів. За словами юриста інституту Олександри Гусь, ніхто з його працівників не заарештований, навіть інформації про те, що когось підозрюють, у них немає. Лікарі інституту заявили, що міліція помилилася, заявивши про викриття "чорних трансплантологів". Медики тим часом готуються позиватися з правоохоронцями за наклеп.

Читайте також:

Лікарі інституту ім. Шалімова спростували заяви про незаконні пересадки органів

Викрито групу чорних трансплантологів, до якої входили провідні київські хірурги

Der Spiegel: німецька компанія скуповувала органи померлих українців

На Донеччині затримали групу, яка продавала дітей на органи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: