Фаріон відповіла генконсулу РФ: це ми вас, москалів, створили

Як заявила Фаріон, те, що говорить Гузєєв можна позначити тільки одним словом іншомовного походження, яке вона з етичних міркувань не хотіла б називати.

 Скандально відома член ВО "Свобода" Ірина Фаріон досить емоційно відреагувала на заяви генконсула Росії у Львові Євгена Гузєєва про те, що українську мову завезли на Західну Україну більшовики. Як зазначила Фаріон, це українці створили москалів та їхню мову, проте "перший млинець, на жаль, вийшов грудкою".

Нагадаємо, Гузєєв аргументував свої слова тим, що що до приходу більшовиків західних українців  вчили або австріяки, або євреї, або німці, або поляки, а не українці. За словами Генконсула, на Галичині "люди говорили по-руськи, тому що вони були русини".

Як заявила Фаріон, те, що говорить Гузєєв можна позначити тільки одним словом іншомовного походження, яке вона з етичних міркувань не хотіла б називати.

"Якщо ти розбираєшся в чомусь, як свиня в апельсині, то краще мовчати", - наголосила Фаріон.

Вона нагадала, що давні українські пам'ятки з часів Галицько-Волинського князівства і стародавні пам'ятники з часів Русі - а спочатку Русь ніколи Київською не називалася, адже це Переяславське, Київське та Чернігівське князівство, - свідчать про те, що їх мова абсолютно єдина.

"І якщо говорити про російську мову, то вона вторинна за походженням, так як у своїй основі має церковнослов'янську. У другій половині 17 століття пішла лавина українських запозичень в московську мову, яка і не називалася російською", - зазначила Фаріон.

Вона також наголосила, що "русинами" називалися всі українці - і ті, які жили на сході і на заході, адже початкова назва їх держави була "Русь".

Як зазначає Фаріон, цю назву вкрав у українців Петро I, який розіслав депеші по світу про те, що його царство не називається Московським, а зветься Росія, з наголосом на першому складі.

"А Росія - це справді грецький варіант нашої назви Русь, тому українці і русини - це тотожні назви. Тому москалів створили українці, але перший млинець, на жаль, вийшов грудкою", - зазначила Фаріон.

Проте, за її словами, для "колонізованого і змаргіналізованого розуму Гузєєва - це неприступні істини". Тому вона не доводить їх генконсулу, а просто стимулє читати літературу на цю тему.

Читайте також:

У Росії переконані, що українську мову завезли до Львова більшовики

Держава провалила програму з підтримки української мови

Фаріон вважає, що за русизми у мові дітей треба карати

Фаріон запропонувала встановити "стовпи ганьби" зрадникам України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: