Лідер русинів: ми маємо право зі зброєю в руках захищатись від України

Лідер русинського руху звинуватив Київ у дискримінації русинів з явними елементами геноциду.

Ужгородський священик УПЦ МП протоієрей Димитрій Сидор, який очолює політичний рух русинів у Закарпатті, виступив з черговими різкими заявами на адресу України. Він наголосив, що русинський народ "після багатьох років вимог про свої права має право зі зброєю в руках захищати свою свободу".

"Ми звинувачуємо Київ у етноциді, в дискримінації з явними елементами геноциду, – заявив отець Димитрій. – Адже триває варварське невизнання русинського народу, його національності, заборона русинських шкіл і вивчення русинської мови. Ведуться судові переслідування за те, що русини хочуть бути такими".

З приводу відносин Закарпаття та України протоієрей Димитрій Сидор заявив: "Якщо ви дружину б'єте, то вона, врешті-решт, вас залишить! І дарма потім ви будете заявляти, що вона "зла сепаратистка і шпигунка сусіда!". А не треба було її бити".

При цьому о. Димитрій висунув умови: "Якщо Україна і нова влада зуміє визнати права русинів, то ми, русини, готові залишатися українським анклавом, українським Калінінградом".

Однак, знову нагадує ужгородський протоієрей, "якщо Україна не здатна визнати наш законний статус автономії і вічно плаче, що Закарпаття живе на дотаціях Києва, то нехай зніме з себе тягар дотаційного регіону, і ми мирно розійдемося. Як Чехія зі Словаччиною".

У крайньому випадку, на думку священика, "міжнародним правом передбачено і силовий сценарій. Народ після багатьох років вимог про свої права має право зі зброєю в руках захищати свою свободу. Це діюча норма. Хто сьогодні засуджує хорватів, які зі зброєю в руках воювали проти сербів? Ні, ми не збираємося воювати, і йдемо дипломатичним шляхом. Тому що віримо в реальність реалізації своїх прав. А нас – як мінімум 70% жителів Закарпаття. Ми "титульна нація" в області, нас близько 800 000", – наголосив священнослужитель.

Нагадаємо, у 2008 році закарпатські русини звернулися до Росії з проханням визнати незалежність Підкарпатської Русі від України. СБУ порушила проти Димитрія Сидора справу через посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Читайте також:

"Русский да живет народ!": новий гімн Закарпаття і "велика русинська афера"

Тягнибок: русинів на Закарпатті "немає і не буде"

Росіяни вимагають у Мєдвєдєва грошей на підтримку українських сепаратистів

Генконсул РФ назвав лідера підкарпатських русинів новим Мойсеєм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: