Львів готується до повторення подій 9 травня

Поки українські та російські комуністи обговорюють спільний візит до Львова на 22 червня, місцева влада готується до нових заворушень.

У Львові готуються до повторення заворушень, які відбулися у місті 9 травня цього року. Підставою для цього стала заява лідера українських комуністів Петра Симоненка, з якою він виступив у неділю, 15 травня, на брифінгу в Донецьку.

ЗАВОРУШЕННЯ У ЛЬВОВІ: РЕАКЦІЯ ТА НАСЛІДКИ

Симоненко повідомив, що веде переговори з російськими колегами про спільну акцію у Львові на 22 червня під червоними прапорами. Представники "Свободи", у свою чергу, попередили, що у разі приїзду "непроханих" гостей виведуть на вулиці тисячі однодумців.

Голова Львівської обласної держадміністрації Михайло Цимбалюк поспішив повідомити, що не буде робити ніяких офіційних запрошень на цей день. "Львів'яни, парафіяни всіх конфесій, будуть молитися за мільйони душ, які стали жертвами війни", - додав губернатор.

БІЙКА СВОБОДІВЦІВ З ПРОРОСІЙСЬКИМИ АКТИВІСТАМИ

Крім того, мер Львова Андрій Садовий не відкидає можливості звернення до суду, щоб таким чином заборонити масові акції 22 червня і запобігти конфлікту.

Політолог Ігор Балинський зазначив, що розглядає цю проблему в двох площинах: "Якщо конфлікт був санкціонованим і програмувався високопоставленими особами з Києва, тоді ми маємо справу з неодноразовим сценарієм, якщо ні, тоді це інформаційне добивання львів'ян на очах усієї України з боку комуністів", - сказав Балинський.

Нагадаємо, в результаті зіткнень, що відбулися 9 травня у Львові між прихильниками і супротивниками святкування Дня Перемоги, постраждали 16 осіб. Активісти від "Свободи" негативно відреагували на розгортання червоного прапора на Пагорбі слави. У результаті порушено п'ять кримінальних справ. Обставини протистояння вивчають комісії від МВС і Генпрокуратури.

Пізніше лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що Комуністична партії України і Комуністична партія Російської Федерації мають намір провести спільну акцію у Львові.

Читайте також:

Україна порадила Росії не втручатись у львівські "розборки"

Українські та російські комуністи 22 червня з червоними прапорами вирушать до Львова

Специально для россиян о ситуации во Львове 9 мая

Жириновський: приєднання Західної України до СРСР було помилкою

ВідеоЛьвівські події

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: