Львівські школярі вивчатимуть історію України за "спеціальним" підручником

Львівські депутати виділили кошти на видання спеціального підручника з української історії для старшокласників. Утім, що саме буде в книгі, наразі невідомо.

Львівська міськрада виділила з бюджету півмільйона гривень для видання спеціального посібника з історії для старшокласників, де "були б правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Як зазначили вчителі, за новою програмою сьогодні уроки історії України скоротили до однієї години на тиждень і викласти учням увесь матеріал педагогам складно. Крім того, посібників з історії Галичини та Визвольного руху нині у школах не вистачає.

"Треба більше зацікавлювати дітей історією рідного краю. Немає факультативу, а варто було б видати і такий посібник про історію Галичини. Бо дітям цікаво, що було з їхніми дідом і бабунею, як мама пережила ці роки, це історія родини", - пояснила вчитель історії Львівської школи №9 Наталія Сподарик.

Водночас, хоча гроші з бюджету виділені, як саме має виглядати книжка і який період історії вона охоплюватиме, наразі невідомо.

Директор музею "Тюрма на Лонцького", історик Руслан Забілий дещо скептично поставився до задуму міських депутатів видати такий посібник.

Хоча науковець вважає, що вартувало б видати книжечку для школярів з історії рідного краю, але над проектом мала б працювати група істориків і робота потриває не менше року. Водночас він наголошує, що недоцільно писати підручник, інтерпретуючи шкільний.

"Усе залежить від того, як адаптований підручник, як дитина сприймає матеріал. Історія визвольного руху – це не тільки історія Галичини, України, а це родинна історія. Коли щось собі чиновники дозволяють викидати зі шкільних підручників, з теми про Визвольний рух, репресії, голодомор, то мене це ображає, як і тисячі родин, які постраждали від тоталітарного режиму", - зазначив Забілий.

Як повідомлялося, 14-15 січня у Львові в Українському Католицькому університеті науковці і вчителі історії з різних регіонів вперше спільно обговорять питання створення нового підручника з історії України та укладання нової історичної політики в державі.

Читайте також:

Львівська облрада оголосила 2011 роком засновника ОУН Коновальця

У Львові сформують "нову поліетнічну версію" історії України

У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

Табачник заборонив посібник з історії, в якому сказано, що росіяни і українці різні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: