Мінкульт вимагає від США повернення колекції скифського золота

Золота колекція, відповідно до існуючого контракту (його і пред'являє американська сторона), повинна експонуватися за океаном аж до 2012 року.

Міністерство культури вимагає від США повернути на батьківщину унікальну колекцію пам'ятників трипільської та скіфської культур приватного музею "Платар" до 20 квітня 2011-го року.

Як повідомляється, у проекті "Слава України: золоті скарби і зниклі цивілізації", що експонується за океаном, представлено близько 14 тисяч унікальних експонатів, переважно пам'ятників трипільської культури, греко-скіфського періоду, Київської Русі.

Золота колекція, відповідно до існуючого контракту (його і пред'являє американська сторона), повинна експонуватися за океаном аж до 2012 року.

Ще в грудні 2010 року з заявою про необхідність повернення колекції виступила тоді ще заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман. Вона мотивувала це тим, що колекція повинна була знаходитися в США на виставці з 19 жовтня по 19 грудня. За словами Герман, при цьому заздалегідь не була обговорена можливість продовження термінів її перебування на території США.

Натомість директор музею "Платар" Володимир Індутний тоді ж заявив, що повернення колекції скіфського золота музею "Платар" гарантоване державою США.

Співвласник колекції Микола Платонов також заявляв, що колекція скіфського золота приватного музею "Платар" повинна бути в США до лютого 2012 року.

Мінкульт, за словами організаторів виставки, і раніше пропонував "тимчасові угоди" щодо експонування українського золота. (З нашої сторони офіційну сторону представляє Києво-Печерська лавра).

Директор Фонду підтримки міжнародного мистецтва й освіти Грегорі Гурофф, що у зв'язку з цим спеціально прибув в Україну, заявив, що "досить заплутана адміністративно-правова колізія загрожує Україні міжнародним скандалом і нерозумінням української позиції американською стороною".

"Хочу зауважити: в американських музеях подібні проекти плануються на багато років уперед. І будь-яка спонтанність у таких питаннях неприйнятна. Навіть американський посол з'ясовував, чому виникла подібна проблема з українською стороною. Але як такої проблеми немає. Її створюють", - заявив Гурофф.

За його словами, Ганні Герман піднесена неправдива інформація.

"Відповідно до контракту, визначений графік — і для виставки ікон, і для "Платар". Ні в кого це не викликало сумнівів. Але у вас, в Україні, так стрімко міняються події: нові вибори, нове керівництво, нове керівництво лаври, нове керівництво міністерства... Що, мабуть, теж позначається на колишніх зобов'язаннях?..", — відзначив він.

Він підкреслив, що у випадку повернення колекції Фондові, що є неприбутковою організацією, доведеться заплатити неустойку.

Гурофф підкреслив, що американська сторона зобов'язалася одержати виставку лише в тимчасове користування і зобов'язується повернути її на батьківщину в тому вигляді, у якому й одержала.

За словами голови Фонду, колекція користується величезною популярністю в Америці, і тому американська сторона не хотіла б повертати колекцію. Більш того, Гурофф вважає за доцільне продовжити термін перебування колекції на території Сполучених Штатів.

Приватний музей "Платар" заснований в 1991 році колекціонером Сергієм Платоновим і бізнесменом Сергієм Тарутою. Микола Платонов є сином нині покійного Сергія Платонова.

Читайте також:

Герман вимагає у США повернути українське золото

На Черкащині розкопали трипільський мегаполіс

На затонулому візантійському судні біля Криму знайшли цінні артефакти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: