НАТО залишило свої двері відкритими для України

У альянсі відзначили, що стабільна, демократична і економічно процвітаюча Україна є важливим чинником євроатлантичної безпеки.

 НАТО поважає позаблоковий статус України, але залишає для Києва двері відкритими. Про це йдеться у декларації, яка була прийнята за підсумками саміту НАТО, що пройшов 19-20 листопада у Лісабоні.

У альянсі відзначили, що стабільна, демократична і економічно процвітаюча Україна є важливим чинником євроатлантичної безпеки.

"Визнаючи суверенне право кожної нації вільно вибирати свій спосіб забезпечення безпеки, ми поважаємо українську політику позаблокового статусу. НАТО залишається відданим надавати необхідну допомогу Україні для імплементації широкого спектру внутрішніх реформ", - йдеться у документі.

Глави держав і урядів країн НАТО також привітали прихильність українського керівництва продовжувати особливе партнерство з альянсом. Мова йде про політичний діалог на високому рівні в рамках Комісії Україна-НАТО та практичне співробітництва в рамках Річної національної програми.

"Підтверджуємо, що двері НАТО залишаються відкритими, так само як залишається в силі і рішення Бухарестського саміту", - говориться у декларації.

У альянсі також підкреслили, що високо цінують конструктивну роль України, яку вона відіграє, беручи участь в операціях НАТО.

Нагадаємо, на саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році було прийнято рішення, згідно з яким Грузія і Україна стануть членами НАТО, якщо вони цього забажають і будуть відповідати необхідним критеріям.

Читайте також:

НАТО викреслило Росію зі списку потенційних ворогів

Росія допустила можливість спільної з НАТО системи протиракетної оборони

Саакашвілі нагородив орденом чиновника НАТО

НАТО: талібам не вистачає грошей на вибухівку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: