Перейти до змісту
ПАРЄ занепокоєна діяльністю Хорошковського

ПАРЄ занепокоєна діяльністю Хорошковського

Діяльністю СБУ і її голови Валерія Хорошковського зацікавилися у Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Співдоповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ренате Вольвенд і Майліс Репс висловили стурбованість діяльністю СБУ і, зокрема, її голови Валерія Хорошковського.

Про це йдеться в інформаційній записці Вольвенд і Репс за результатами їхнього візиту в Україну 1-4 червня.

У ній співдоповідачі висловлювали стурбованість з приводу дотримання демократичних свобод в Україні, зокрема заявами українських журналістів про обмеження свободи слова.

Співдоповідачі відзначають, що журналісти повідомили про втручання власниками телеканалів у редакційну політику, хоч і не помітили намірів прямої цензури або тиску безпосередньо від представників влади.

"Роль Служби безпеки України і, зокрема, її голови Хорошковського, викликає занепокоєння", - сказано в записці.

Співдоповідачі нагадують про недавню заяву ректора Католицького університету про запит від співробітника СБУ з метою отримання інформації щодо політичної діяльності студентів.

"Більше того, президент Віктор Янукович нещодавно призначив пана Хорошковського членом Вищої ради юстиції, незважаючи на потенційний конфлікт інтересів, оскільки СБУ відповідальна за розслідування та обвинувачення проти суддів в Україні", - наголошується в документі.

Вольвенд і Репс також звернули увагу на той факт, що і президент України, і представники його адміністрації публічно і в приватних бесідах висловили своє розчарування інцидентом, а також повідомили про початок розслідування інциденту.

"У той же час, засудження де в чому підривається політичною роллю, яку відіграє Хорошковський в цій адміністрації, і його недавнє призначення на посаду члена Вищої ради юстиції, що викликає у нас занепокоєння", - зазначають співдоповідачі ПАРЄ.

Як повідомлялося, наприкінці травня ректор Українського католицького університету Борис Гудзяк заявив про тиск на нього з боку Служби безпеки України.

Читайте також:

Хорошковський: відокремити бізнес від політики неможливо

Хорошковський: поїздка Януковича на Афон була дуже необхідна Україні

Глава СБУ обіцяє перевірити законність мовлення свого телеканалу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин