Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

На пікеті вимагали від СБУ закрити кримінальну справу проти Руслана Забілого і відновити роботу Національного музею "Тюрма на Лонцького".

10 вересня о 10:00 близько 200 пікетувальників вийшли під стіни Головного управління СБУ у Львівській області. Причиною пікету стало затримання співробітниками СБУ історика Руслана Забілого (директора музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького"), якому інкримінують спробу оприлюднення документів, які містять державну таємницю.

Про це повідомив Центр дослідження визвольного руху.

Темою досліджень Руслана Забілого є діяльність ОУН-УПА, документи цього періоду не можуть становити державної таємниці. Львів'яни виступили проти запровадження в Україні практики репресивних методів глибокого сталінізму щодо "інакодумців".

Вони також вимагають пустити працівників Меморіалу на їхні робочі місця.

Пікет було організовано спільними зусиллями молоді та громадських діячів. Серед учасників були ветерани ОУН і УПА, чимало студентів-істориків, зокрема організована група студентів історичного факультету Українського католицького університету.

"Ми не допустимо цензури та засекречення історії! Переслідування Руслана Забілого є цинічною спробою СБУ припинити поширення раніше розсекречених кагебістських документів. Це порушує права Руслана Забілого на творчу діяльність і наші права як громадян на доступ до інформації", — прокоментувала Ольга Сало, активістка громадського руху "Відсіч".

На жаль, ніхто з очільників обласної СБУ не вважав за потрібне вийти і прокоментувати ситуацію. Єдиною реакцією на пікет було закривання відчинених вікон під вигуки "Ганьба!", адресовані нещодавнім діям їх керівництва.

На пікеті було зачитано звернення істориків, в якому зауважено, що репресії не випадково зачепили дослідника, який займається вивченням такої незручної для офіційної влади тематики, як український визвольний рух ХХ ст. Своє обурення діями чинної влади вже висловили ряд правозахисних громадських організацій, зокрема Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Нагадаємо, співробітники СБУ вилучили в історика, директора Львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого всі матеріали, що стосувалися діяльності ОУН-УПА та порадили йому "подумати про сім'ю". Про це заявив сам Забілий. Нагадаємо, перед цим про його затримання повідомили у Центрі досліджень визвольного руху. За словами самого науковця, він був затриманий на 14 годин.

Відзначимо, раніше у Центрі досліджень визвольного руху заявляли, що історика Забілого затримали за роботу з розсекреченими документами.

Пізніше у Службі безпеки заявили, що затриманий науковець є співробітником СБУ і був затриманий за намір розголосити державну таємницю. За цим фактом спецслужба вже порушила кримінальну справу.

Читайте також:

Затримання львівського історика ініціював Хорошковський

СБУ вважає, що львівський історик хотів здати державну таємницю

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

СБУ затримала дослідника визвольного руху зі Львова

Дородові травми української демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: