Син Шухевича згадав Сталіна і висунув претензії Румунії

Лідер УНА-УНСО Юрій Шухевич назвав заяви румунського президента про об'єднання з Молдовою прямим посяганням на територію України.

Українська націоналістична партія УНА-УНСО закликала офіційний Київ дати жорстку оцінку висловлюванням президента Румунії Траяна Бесеску про можливість входження до складу румунської держави Бессарабії і проведення кордону Євросоюзу по Дністру.

"Це пряме посягання на територію Україну", - заявив лідер УНА-УНСО Юрій Шухевич.

"Коли Бесеску говорить про Бессарабію, то він забуває, що в 40-му році Сталін одним розчерком пера віддав Придністров'я зі складу України радянській і соціалістичній Молдові. Але тоді, щоб передати частину території України, треба було провести референдум, де потрібно було отримати згоду українців. Але ніхто такої згоди не давав. Тому Придністров'я було незаконно передано", - пояснив Шухевич.

"А якщо говорити про Бессарабію, Хотин, то такі заяви Румунії безпідставні. Адже в північній Бессарабії є декілька районів, і вони цілком українські", - додав він.

"І взагалі все над Дністром, а не тільки Придністров'я, не тільки з лівого берега, але і з правого - всі села там українські були завжди. Так що потрібно дивитися з точки зору історії, географії. Ще потрібно подумати, що вони нам повинні віддати. Тому ця заява Басеску, м'яко кажучи, дуже нетактовна. І українська влада повинна жорстко на неї відповісти", - наголосив лідер УНА-УНСО.

Нагадаємо, президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни протягом найближчих 25 років. Бесеску зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшов би у такому разі по Дністру, при цьому в України б з'явилася сильна стимул-реакція для подальшої демократизації і інтеграції в ЄС.

У відповідь на це український МЗС натякнув, що не бажає об'єднання Молдови з Румунією. У відомстві зазначили, що будь-які зміни кордонів в Європі, якими б мотивами вони не обґрунтовувалися, "можуть призвести виключно до дестабілізації і до абсолютно непрогнозованих наслідків у всій архітектурі європейської безпеки".

Як відомо, в 1918 році Румунія окупувала Бессарабію, але в 1940 році СРСР повернув її назад разом з Чернівецькою і частиною Одеської областей України. У Бухаресті, тим не менше, досі дуже популярні промови про відновлення Великої Румунії.

Читайте також:

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

На Буковині десятки тисяч осіб мають румунські паспорти

Націоналісти закликали повернути частину Румунії Україні

У Молдові увічнили пам'ять румунського соратника Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: