Скандал між львівським істориком та СБУ докотився до Європи

У жовтні на розгляд Ради Європи буде винесена справа історика, дослідника ОУН-УПА Руслана Забілого, якого СБУ затримала за "розголошення державної таємниці".

Колишня віце-голова моніторингову комітету Ради Європи Ханне Северінсен у жовтні винесе справу історика Руслана Забілого на розгляд засідання Ради Європи, адже боїться повторення таких випадків в Україні.

"Дискусія в цій справі має обов'язково набути якнайширшого розголосу, і це дійсно привід для побоювань. Я хочу конкретно запропонувати винести це на засідання Ради Європи у жовтні. Ми, ясна річ, сподіваємося, що такі випадки не повторюватимуться, але побоюємося цього", - сказала Северінсен

Вона додала, що затримання СБУ директора Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого "швидше за все, можна сприймати як демонстрацію сили з боку влади".

Правозахисник переконана: "Не може йтися про державну таємницю держави, якої вже не існує. Це явна спроба налякати історика, інших інтелектуалів, які можуть мати власну думку і, відповідно, вести різні неупереджені історичні дослідження".

Наразі Северінсен проводить моніторинг політичної ситуації в Україні.

Нагадаємо, Руслана Забілого затримали 8 вересня у Києві працівники СБУ. Його звинуватили у тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю.

Сам Забілий повідомив, що співробітники СБУ без його дозволу вилучили у нього ноутбук і два жорсткі диски, де зберігався весь масив матеріалів, які стосуються діяльності ОУН-УПА.

У свою чергу, в СБУ заявили, що Забілий є співробітником СБУ, і був затриманий за підозрою у розголошуванні державної таємниці.

Також СБУ провела обшук у кабінетах працівників музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, де вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, а також відео-свідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009-2010 років.

Читайте також:

Львівський музей жертв репресій віддали спеціалісту по КПРС

Затриманий львівський історик "накопав" матеріали вербування КДБ

У Львові вимагають судити Хорошковського за шантаж та сталінізм

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: