Табачник позакриває сільські школи з малою кількістю дітей

Табачник хоче організувати "злиття" сільських навчальних закладів, щоб дати дітям повноцінну освіту.

Сільських шкіл може поменшати. Цього тижня міністр освіти Дмитро Табачник висловився за так зване "злиття" сільських навчальних закладів.

Як приклад - він навів досвід Канади - там дітей спеціальними автобусами возять до шкіл аж за сімдесят кілометрів.

"Якщо вчитель співу у маленькій школі в інший час викладає фізику і математику, ми калічимо психіку маленького українця. У Канаді обмеження від місця проживання учня до школи 70 км, а це країна з досить високим рівнем освіти. У нас зараз в маленьких школах учням на пальцях пояснюють основи інформатики", – сказав голова Міносвіти.

У селі ж переконані, що така реформа просто знищить багато сіл. Люди почнуть переселятися у населені пункти, де буде школа.

Про те, що дітей буде возити комфортабельний автобус, тут чули, але не вірять. Автобуси не завжди возять дітей у містах, а міністрові радять перевірити, який стан доріг у селах – ніякий автобус у погану погоду не проїде.

Можливого "злиття" бояться і місцева влада, і батьки, і учні. Їх не цікавить ні фінансова, ані педагогічна доцільність такого процесу. На всі раціональні аргументи - відповідь одна: "Наша школа найкраща".

Читайте також:

Табачник прибере з підручників історії "брєдятіну" про Голодомор

Міносвіти: три чверті світової літератури в підручниках буде російською

Табачник підготує українсько-російський підручник з історії до кінця року

ВідеоСільських шкіл може поменшати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: