У Києві відкрили анонімний пункт прийому небажаних немовлят

У вікно жінка може покласти немовля і піти. Її ніхто шукати не буде. Вона навіть може забрати дитину протягом 2-х місяців, якщо передумає.

У столиці запрацювало перше "Вікно життя" - анонімний "пункт прийому" немовлят, від яких хочуть відмовитися матері.

Відкрилося "вікно" при інфекційному відділенні для новонароджених Центральної міськлікарні № 10, що на Голосіївському проспекті, 59-б, пише газета Сегодня.

Виглядає воно з вулиці як звичайне вікно - склопакет, вмонтований у стіну лікарні, над яким висить дзвінок.

Вікно можна відкрити простим поворотом ручки і покласти дитину в спеціальну коробку, у якій лежить матрацик для сповивання.

"Відразу після того, як малюк потрапить у вікно, у відділенні про це дізнаються. По-перше, мама зможе подзвонити в дзвінок, повідомивши про дитину, а по-друге - у нас у вікні вмонтована "радіоняня" - спеціальний пристрій, який передає будь-який звук з коробки в коридор нашого відділення ", - розповіла зав. інфекційним відділенням для новонароджених Олена Требухіна.

Відразу після огляду малюка несуть у відділення, де обладнано спеціальне місце з обігрівачем, сумішшю для годування. Через 2 місяці малюка вже можуть усиновити, раніше його ще може забрати мама, яка схаменулася.

Правда, процедура ще не випробувана, адже жодного малюка у вікно поки не підкидали. Хоча, за даними міліції, тільки з початку року мами залишили у пологових будинках, супермаркетах і навіть смітниках 60 малюків.

Перевага "вікна життя" в тому, що матір, яка залишила малюка тут, не будуть шукати правоохоронці - за законом, вона кинула дитину в безпечному місці, а значить не винна. В іншому випадку - 2 роки в'язниці. Аналогічні "вікна життя" давно функціонують у всьому світі. В Україні перше відкрилося у Львові. З 2009 року туди "здали" всього трьох малюків.

Читайте також:

На Буковині мама викинула новонароджене немовля на мороз

Мати викинула дитину у вигрібну яму

Жінка покинула немовля на вокзалі (відео) 

Багатодітна мати задушила малюка, добила лопатою і закопала в лісі


На Запоріжжі мати викинула немовля у вигрібну яму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: