У Сумах 14-річна дівчинка із діагнозом ДЦП пише картини пальцями ніг

У Сумах відкрилася перша виставка дівчинки, яка не може ходити і погано розмовляє, але пише дуже талановиті картини.

У Сумах відкрилась перша виставка 14-річної Дарини Безкостої – юної художниці, яка пише картини ногами. Дівчина сама не пересувається, погано розмовляє, але у неї є величезне бажання творити і повноцінно жити. Попри тяжку форму ДЦП, вона кинула виклик безпорадності - і знайшла себе у мистецтві.

Раніше дівчинка вдавалася до найрізноманітніших експериментів, але так і не змогла втримати пензель в руках.

Олена, мати дівчинки, розповіла, як пробували олівці, фломастери прив'язувати, але спазми заважали Даринці малювати. Так і перейшли до ніг: ліва працює гірше, тож нею Даша лише притримує аркуш, правою - змішує та наносить фарби, які в палітру вчасно додає мама.

Зігнуте вдвоє дівча обіймає коліна руками і старанно накладає фарбу - саме у такому положенні краще слухаються ніжки. Нині Даринка працює над гірським водоспадом.

Мати дівчинки каже: "Вона реалізовується саме в цьому. Іншого у її житті не буде, це розумію я і вона це розуміє. І їй дуже хочеться, щоби батьки гордилися нею. Показати всьому світові, що сидячи в такому кріслі, удома, не маючи друзів, можна все одно себе реалізувати.

Теми, як і назви робіт, дівчинка обирає сама. Мама зізнається, іноді її малюнків не розуміє. Тонкощі малювання дівчині допомагає опановувати вчитель художньої школи. Зізнається: стільки позитиву в одній людині він ще не зустрічав. Можливо тому в її роботах багато світла, сонця та яскравих кольорів, чорної фарби - уникає.

Сергій Лебеденко, вчитель Сумської художньої школи, каже: "Техніка, ви самі розумієте, не дозволяє робити велику деталізацію, вони такі широкі, десь імпресіоністичні, і це теж в якійсь мірі дає плюс цим роботам".

Нині Дарина щиро тішиться - у місті відкрився перший показ її робіт. Це - крок до заповітної мрії дівчини - персональної виставки у столиці. Саме над реалізацією цієї мрії дівчинка працює уже дуже давно.

Читайте також:

14-річна дівчинка із діагнозом ДЦП пише картини пальцями ніг

Вчені розробили прилад, що дозволяє паралізованим спілкуватися через ніс

На Хмельниччині танцюристка на інвалідному візку стала мамою

ВідеоСила мистецтва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: