Україна таки буде присутньою на Нобелівській церемонії

Анатолій Гриценко повідомив, що представник посольства України в Норвегії отримав запрошення на церемонію і буде присутній на ній.

Представник України буде присутній на церемонії з вручення Нобелівської премії в Осло, що відбудеться у п'ятницю, 10 грудня.

Про це повідомив народний депутат Анатолій Гриценко з посиланням на свої джерела.

"З самого початку я вважав, що рішення України не направляти свого представника на офіційну церемонію вручення Нобелівської премії є невірним і не відповідає орієнтації України на європейські стандарти і цінності. Рішення Нобелівського комітету потрібно поважати і приймати таким, яке воно є. Україні слід приймати своє рішення, не піддаючись чиєму-небудь впливу", - пояснює пан Гриценко.

"Тому коли я почув від наших офіційних осіб про те, що Україна не буде представлена на цій церемонії і що в цьому нібито немає ніякої політики, а є лише технічна нестиковка планів, - я прийняв для себе таке рішення: якщо наші дипломати так зайняті, то я готовий (якщо буде відповідне доручення української влади, або запрошення Нобелівського комітету) взяти участь у цій церемонії", - сказав він.

За словами Анатолія Гриценка, "я набрав виконуючого обов'язки міністра закордонних справ Івана Гнатишина (сам міністр Грищенко зараз знаходиться в Москві – Ред.) і повідомив йому про це. Також я зв'язався з послом Норвегії в Україні паном Олафом Бергстадтом і також заявив про готовність сьогодні вилетіти в Осло, щоб взяти участь у цій церемонії. Мені було рекомендовано зв'язатися безпосередньо з Секретаріатом Нобелівського комітету, який присуджує премію Миру", - повідомив Гриценко.

"Я тільки що подзвонив в Секретаріат, де мені було сказано, що вони б із задоволенням взяли мою пропозицію, але в цьому зараз вже немає необхідності, оскільки буквально півгодини тому представник посольства України в Норвегії був у Секретаріаті, отримав запрошення і заявив, що Україна буде завтра присутня на цій церемонії", - повідомив народний депутат.

Нагадаємо, раніше ЄС розкритикував рішення низки країн не брати участі в церемонії вручення Нобелівської премії миру в Осло 10 грудня. У Брюсселі сподіваються, що такі країни, як Україна, Білорусь, Марокко і Єгипет, ще можуть змінити свої рішення щодо ігнорування церемонії в Осло. Тим часом міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що не бачить політики у відсутності посла України в Норвегії на церемонії вручення Нобелівської премії миру.

Читайте також:

Вручення Нобелівської премії миру бойкотують 19 країн: серед них і Україна

МЗС спростувало звинувачення в саботажі Нобелівської церемонії

Україна бойкотуватиме Нобеля, тому що посол буде у Києві на нараді

ВідеоУкраїна таки буде присутньою на Нобелівській церемонії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: