Українці більше люблять росіян, ніж росіяни українців

Згідно з результатми опитування українці значно краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України.

Майже 80% населення України і майже 80% населення Росії вважають, що обидві країни повинні залишатися окремими незалежними державами. При цьому українці значно краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України.

Про це свідчать дані всеукраїнського опитування, проведеного в Україні Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), і дослідження Левада-центру, проведеного в Росії.

Опитування показало, що відношення росіян до українців сильно змінилося: у січні 2009 року добре відносилися до українців менше 30% росіян, погано - більше 60%. У жовтні дві третини громадян Росії вже відносилися добре до українців, погано - лише 20%.

Опитування, проведене серед громадян України, показало, що 93% українців добре відносяться до Росії. Погано відносяться до Росії лише 4% опитаних.

При цьому показники дуже відрізняються по регіонах України: у західному регіоні добре відносяться до росіян 84%, на сході і півдні - 98%, у центральному регіоні - 91%.

Найбільша кількість тих, хто погано відноситься до росіян, на заході України - 11%, найменша - на півдні (0,9%).

Крім того, в Україні у порівнянні з 2008 роком зменшилася кількість тих, що бажають мати з Росією закриті кордони, митниці і візи - з 17% у вересні 2008 року до 10% у жовтні 2010 року.

Водночас, у Росії порівняно з 2008-2009 рр. істотно зменшилася кількість тих, що бажають мати з Україною закриті кордони, митниці і візи (з 25% до 16%). У порівнянні з 2008-2009 рр. збільшилася кількість тих, що бажають мати незалежні, дружні відносини з Україною (з 51-55% до 60%), але порівняно з червнем 2010 року (64%), у жовтні їх кількість зменшилася до 60%.

Опитування також показало, що в цілому майже 80% населення України і майже 80% населення Росії вважають, що обидві країни повинні залишатися окремими незалежними державами.

Дослідження "Левада-центр" проводилося у Росії з 17 по 21 вересня 2010 року. Було опитано 1601 респондент у віці від 18 років у 127 населених пунктах Росії. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,4%.

Читайте також:

Більшість українців незадоволена Януковичем

Росіяни стали більше любити українців

За останні роки Україну залишили 6,6 млн людей

Росія хоче позбавити Україну "спокуси нескінченно шантажувати"

Україна пообіцяла Європі ніколи не "воювати" з Росією

У Росії поширюється мода на Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: