В Криму знайдено скарб

У Феодосії знайдено найбільший скарб в історії незалежної України: більш як 10 тис. монет часів кримського ханства.

У лісі на горі Тепе-Оба в районі Феодосії (Крим) знайдено найбільший скарб в історії незалежної України: більше 10 тис. монет часів кримського ханства.

Про це УНІАН повідомив директор музею Феодосії грошей Олександр Олещук.

За словами Олещука, ”скарб було знайдено випадково” в глеку (у вигляді чайника), який був на невеликій глибині в лісі на горі Тепе-Оба.

”Це найбільший скарб в історії незалежної України. Раніше найбільшим скарбом вважався також кримський скарб, знайдений на Чуфут-Кале (район Бахчисараю – ред.). Тоді були знайдено 4 тисячі 250 монет”, - розповів директор музею Феодосії грошей.

За його даними, знайдені в районі Феодосії більш як 10 тис. монет часів кримського ханства - це дуже велика сума на ті часи. Олещук повідомив, що якщо звернутися до книги, яка розповідає про історію кримських татар у Криму, то можна дізнатися, що за 2 акче (саме так називаються знайдені монети) можна було купити коржик, за 4 акче - курку, за 22-24 акче - барана.

Знайдені монети - це найменший номінал часів кримського ханства, ”акче” - це аналог турецької ”аспр”. Знайдені в районі Феодосії монети виготовлені з низькопробного срібла і міді (80% міді і близько 20% срібла).

Як повідомив Олещук, скарб, який дістане назву ”Скарб Феодосії”, зберігатиметься в музеї грошей у Феодосії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: