Вселенський патріарх прилетів на Афон заради Януковича

"Мати-церква сумує і вболіває за страждання своїх дітей в тій країні", - сказав Варфоломій про церковну ситуацію в Україні.

Константинопольський патріарх Варфоломій прийняв 7 жовтня на Афоні президента України Віктора Януковича.

Спеціально заради українського гостя патріарх прилетів на Афон зі Стамбула, де розташована його кафедра, повідомило Афінське агентство новин.

На зустрічі з патріархом Варфоломієм Янукович наголосив на добрих відносинах між Україною і Вселенським патріархатом і уточнив, що Україна покладає великі сподівання на підготовку Всеправославного собору, сподіваючись, що його рішення матимуть позитивні наслідки для української церкви.

Зі свого боку, патріарх Константинопольський заявив, що розглядає відносини своєї кафедри з українською церквою як "матері-церкви" і "люб'язної дочки".

Варфоломій висловив скорботу у зв'язку з церковним розколом в Україні (визнана іншими помісними церквами Українська православна церква Московського патріархату, а також невизнана Українська православна церква Київського патріархату).

"Мати-церква сумує і вболіває за страждання своїх дітей в тій країні", - сказав Варфоломій про церковну ситуацію в Україні. За його словами, він має намір відвідати Україну.

Віктор Янукович в Греції
Офіційний сайт Президента України
Віктор Янукович в Греції
"Якщо я сподоблюся знову відвідати Україну, відповідаючи на люб'язне пропозицію президента, це буде для зміцнення зв'язків між нею та матір'ю-церквою, і для того, щоб знову допомогти з боку матері-церкви усунути розколи, які, на жаль, продовжують існувати в лоні українського православ'я", - додав патріарх Варфоломій.

Афон - чернеча республіка, яка складається з 20 монастирів, що користується правом самоврядування в складі Грецької республіки, але в духовному відношенні підкоряється Константинопольському (Вселенському) патріархату.

Як відомо, Янукович перебував в Греції з дводенним візитом 6-7 жовтня. Його прес-служба не повідомляла про зустріч з патріархом.

Читайте також:

Патріарх Філарет і автокефальна церква домовляються про об'єднання

Найстаріші церкви скандалять з патріархом Кирилом через Україну

Патріарх Філарет закликав УПЦ МП об'єднуватись, але не під владою Москви

Патріарх Кирило в Києві назвав себе "святим та рівноапостольним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: