Ялтинську кіностудію збираються пустити під житлові будинки

З кіностудії звільнено 48 працівників, яким і до того зарплату платили символічно. За чутками, є план забудови території, на якій знаходиться кіностудія, пагорба котеджами і висотками.

Наказом керівництва ЗАТ "Ялтинська кіностудія" з кіностудії звільнено 48 працівників. Серед них ті, хто займався кіновиробництвом: начальники і майстри на ділянках освітлювальної та знімальної техніки, реквізиту, костюмів, декорацій, автотранспорту.

У наказі зазначені обставини: "У зв'язку з припиненням робіт за своїм основним профілем...".  Як розповіли співробітники кіностудії, ще кілька років тому колектив складався з 150-ти осіб — після скорочення залишилося менш ніж 20-ть — менеджмент, бухгалтер і сторожі з електриком: "Зарплату нам і раніше платили символічно — багатьом по 0,2 ставки. На кону — майже 13 га землі практично в центрі Ялти. За чутками, є план забудови Полікурівського пагорба котеджами і висотками. Ми пишемо листи голові Радміну Криму і президентові України з надією, що вони допоможуть врятувати від дерибана легендарну "фабрику мрій".

"Все йде до того, що Ялта залишиться без кіностудії. Я пропрацював там 40 років, і в кращі часи ми в рік знімали 5—6 своїх картин і ще близько 50-ти обслуговували, — говорить голова кримського відділення Союзу кінематографістів України Валерій Павлотос. — В Ялті знімався кожен третій з 220 радянських фільмів за рік!".

У свою чергу, гендиректор ЗАТ "Ялтинська кіностудія" Дмитро Таран, що підписував наказ, пояснив, що скорочення штату — вимушений захід: "Зараз інші реалії. На базі кіностудії створюються декілька дочірніх компаній, які надаватимуть знімальним групам послуги: оренду устаткування, продакшн і постпродакшн. Всі основні активи належатимуть Ялтинській кіностудії. Щоб мінімізувати витрати, засновники ухвалили рішення про реорганізацію. Нас обов'язково звинувачуватимуть в земельних махінаціях.

Але ми не в змозі утримувати великий штат, платити за величезну територію, тим більше що ставка податку на землю зросла майже в 3 рази! А фільми Ялтинська кіностудія зніматиме, але по-іншому. Ми готуємо до прем'єри свого комедійного бойовика "Нормальних мужиків не буває" і приступаємо до роботи над "Красунею 2.0" — першим фільмом з нашого проекту "Фабрика Українських Рімейків". Я займуся компанією зі створення фільмів — назви у неї поки немає, але там обов'язково будуть слова "Ялта", "Таран" і "Продакшн".

Читайте також:

Warner Brothers скорочує 800 працівників

Лікарі Київського ендокринологічного центру заявили про рейдерське захопленя будівлі

Черновецький продав будівлю київської міліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: