У конкурентному рейтингу Україна опинилася на рівні Африки

У рейтингу конкурентноспроможності Україна опинилася серед африканських і латиноамериканських країн, по сусідству з Гамбією та Алжиром.

У рейтингу Індексу міжнародної конкурентоспроможності 2009-2010 Україна опустилася на 10 позицій і займає 82-е місце серед 133 країн. Сусідами Украни у цьому рейтингу є африканські і латиноамериканські країни, що розвиваються, зокрема, Гамбія та Алжир.

Про це на презентації підсумкового звіту про конкурентоспроможність України, підготовленого в рамках партнерського проекту фонду Ефективне управління і Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), заявила директор фонду Наталя Ізосімова.

Україна в рейтингу опинилася серед африканських і латиноамериканських країн, що розвиваються, по сусідству з Гамбією та Алжиром. Найзначніші погіршення в рейтингу України спостерігаються за трьома складовими - "макроекономічна стабільність" (падіння на 15 пунктів, 106-е місце), "рівень розвитку фінансового ринку" (падіння на 21 пункт, 106-е місце) і "оснащеність новими технологіями" (падіння на 15 пунктів, 80-е місце).

При цьому найнижчий рейтинг зафіксований за складовою "ефективність інституційного середовища" (120-е місце).

Україна поліпшила свої позиції лише по трьох складових конкурентоспроможності. Так, країна зайняла 49-е місце за ефективністю ринку праці, поліпшивши свою позицію на п'ять пунктів, 29-е місце за розміром ринку (зростання у рейтингу на два пункти) і 78-е місце за складової "інфраструктура" (поліпшення на один пункт ).

"Рейтинг України, як, втім, і цілого ряду країн з економікою, що розвивається, виявився нестійким до наслідків фінансової кризи. Окрім України, на десять і більше позицій опустилися такі держави, як Ботсвана, Гана, Латвія, Малі, Монголія, Росія, Сирія, Філіппіни і Хорватія ", - цитує експерта прес-служба фонду.

Зауважимо, за заявою віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка,у перші сто днів роботи уряду вдалося стабілізувати фінансову ситуацію в країні та вийти на зростання основних економічних показників. 

Читайте також:

Україну виключили зі списку привабливих для інвестицій країн

Український фондовий ринок обвалився: інвестори в паніці

Обсяг іноземних інвестицій в Україну зменшився на 39%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: