У січні бюджет заробив рекордну суму на цигарках

У цілому за 2010 рік збори від акцизів на цигарки також були рекордними - 13,06 млрд. грн.

У січні бюджет отримав від акцизів на цигарки рекордні 1,75 млрд. грн. У цілому за 2010 рік збори також були рекордними - 13,06 млрд. грн або вп'ятеро більше, ніж у 2007 році.

"Акцизна політика останніх років довела свою ефективність - поширеність щоденного куріння суттєво зменшилася з 37% у 2005 р. до 25% в 2010 році, а надходження до бюджету зростають", - зазначив Костянтин Красовський, завідувач сектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

За словами експерта, в 2001-2007 роках реальні (з урахуванням інфляції) надходження від тютюнових акцизів до бюджету України росли тільки завдяки зростанню виробництва тютюнових виробів. Це зростання виробництва було обумовлене двома негативними процесами: збільшенням контрабанди українських сигарет до інших країн, а також збільшенням споживання сигарет в Україні.

Але кілька різких підвищень ставок акцизу в 2008-2010 роках дозволили збільшити реальні надходження навіть при скороченні виробництва.

Як повідомляє прес-центр Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну", акцизи на сигарети підвищувалися у вересні 2008 року, травні 2009 року і липні 2010 року.

З 1 січня 2011 року мінімальний акциз на сигарети з фільтром планово виріс на 0,2 грн за пачку. У ціні українських сигарет акциз зараз становить в середньому 44%, тоді як за директивами ЄС не повинен бути нижче 57%.

"Український і світовий досвід показує, що ставки акцизу на тютюнові вироби необхідно і далі істотно підвищувати, і це буде сприяти як зростанню доходів державного бюджету, так і зменшення поширеності куріння", - додав Красовський.

Читайте також:

Бюджет-2011: зростуть акцизи на алкоголь і сигарети

В Україні повністю заборонять рекламу сигарет

Виробники алкоголю сплатили рекордні суми в бюджет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: