Українці починають судитися з колекторами

Українцеві вдалося відсудити у колекторів 50 тисяч гривень за вибивання протягом року боргу у розмірі 36 гривень.

Українці все частіше почали звертатися до суду з позовами на "недобросовісних" колекторів. Так, у Вінницькій області вже є рішення суду, що зобов'язує керівника колекторської компанії не лише вибачитися, але і виплатити 50 тис. грн морального збитку.

Вони поплатилися за те, що протягом року тероризували людину по телефону, змушуючи повернути борг у 36 грн, який той не визнавав. У результаті у "боржника" не витримало серце, і він потрапив в лікарню, пише Сегодня.

Спілкування з колекторами часто закінчується і летальними результатами. Як стверджують представники громадських організацій, через неможливість погасити узятий кредит число самогубств вже перевищило 100 осіб.

"На грані в першу чергу опиняються люди, які втратили через кредити єдине житло", - говорять юристи.

Серед незаконних методів, які можуть використати колектори: залякування по телефону (нічні дзвінки, тиск на родичів), можуть почати давити на начальство на роботі. У таких випадках юристи радять звернутися в правоохоронні органи і поскаржитися у банк (там можуть не знати, якими методами вибивають борги). А якщо пропонують заплатити меншу суму, обіцяючи розв'язати проблему з фінустановою, краще перевірити ще раз у банку, щоб не попастися шахраям.

Банкіри запевняють, що зараз колектори активізувалися, оскільки залишилися лише найпроблемніші випадки, з іншими боржниками банки, мовляв, розібралися самі.

Читайте також:

За передачу особистих даних колекторам банкірів будуть судити

Проблемні іпотеки продадуть колекторам

З киян почали вибивати комунальні борги 1990-х років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: