В Україні різко подорожчав алкоголь

Оскільки збільшені акцизи на алкогольні напої і відпускна ціна спирту для виробників лікеро-горілчаних виробів, то вітчизняний алкоголь теже подорожчав.

Кабінет міністрів прийняв постанову про зміну мінімальних роздрібних цін на спиртні напої вітчизняного виробництва. Оскільки постанова набирає чинності з моменту опублікування, вже у четвер роздрібні продавці повинні підвищити ціни наступним чином (з розрахунку ціни за 1 літр 100-відсоткового спирту):

- Горілка та лікеро-горілчані вироби - з 70 грн до 89 грн 80 коп;

- Коньяк тризірковий - з 125 грн до 131 грн 60 коп;

- Коньяк чотиризірковий - з 140 грн до 146 грн 70 коп;

- Коньяк п'ятизірковий - з 160 грн до 166 грн 70 коп;

- Інші спиртові дистиляти та спиртні напої - з 125 грн до 131 грн 60 коп.

Таким чином, півлітрова пляшка горілки не може коштувати дешевше 20 грн, а пляшка вина - 16 грн.

Підвищення мінімальних роздрібних цін вже давно домагалися виробники алкогольних напоїв, мотивуючи це боротьбою з фальсифікатом і економічними труднощами. За словами директора асоціації "Укргорілка" Івана Жолнера, таке рішення уряду повністю обґрунтоване.

Адже крім того що були збільшені акцизи на алкогольні напої і відпускна ціна спирту для виробників лікеро-горілчаних виробів, так ще й скляні заводи заявили про підвищення вартості тари до кінця року на 20%, а деякі підприємства вже сьогодні підняли ціни на 10-15% . Державний монополіст - концерн "Укрспирт" - підвищив відпускні ціни на спирт для виробників алкоголю на 25-35% залежно від його класу. Так, вартість літра спирту люкс досягає майже 12 грн, а спирту вищої очистки - 11 грн.

Читайте також:

Уряд підвищить мінімальні ціни на алкоголь

Українські діти найбільше в світі п’ють і курять

Виробники лякають нелегальною і дорогою горілкою в нічний час

У Києві заборонять торгувати горілкою вночі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: