Комуністи хочуть роздати українцям "пєтіну тисячу"

Комуністи хочуть підвищити свій рейтинг перед виборами за рахунок роздачі населенню частини знецінених заощаджень "Ощадбанку" СРСР.

У Верховній Раді комуністи зареєстрували законопроект про повернення у наступному році частини знецінених заощаджень "Ощадбанку" СРСР.

Проект закону передбачає, що у держбюджеті 2012 року будуть закладені витрати на компенсацію втрат громадян від знецінених заощаджень "Ощадбанку" СРСР у розмірі 1 млрд грн. Із них 456 млн грн має бути спрямовано на виплати спадкоємцям померлих вкладників, пише Комерсант-Україна.

Ініціатори законопроекту зазначили, що в бюджеті на поточний рік уряд взагалі не передбачив можливість компенсації вкладів, що призвело до великої кількості звернень громадян до парламенту і підвищення соціальної напруженості.

За даними "Ощадбанку", на 1 січня в інформаційно-аналітичній системі установи зареєструвалися 5,37 млн осіб, які претендують на повернення коштів.

Експерти зазначають, що під час виділення коштів на компенсацію вкладів Кабміну доведеться скоротити інші витрати.

"Для МВФ основними показниками є дефіцит бюджету та реалістичність дохідної частини, тому для виділення нової суми уряду потрібно буде зменшити витрати по інших статтях. Пропонований обсяг компенсації - близько 0,3% від очікуваних доходів держбюджету - не такий великий, щоб спричинити видимі ризики для економіки. Але набагато ефективніше було б спрямувати ці кошти на капітальні видатки", - стверджує головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

У парламенті вважають виділення цих коштів можливим. "Виплатити 1 млрд грн - не проблема. Але будуть чергові натовпи ​​в "Ощадбанку" і чергова несправедливість. Адже так ці виплати триватимуть ще сто років, - сказав народний депутат Станіслав Аржевітін.

За словами депутата, розглядається також можливість, щоб усі вкладники "Ощадбанку" отримали можливість стати його власниками.

"Для цього слід провести загальний референдум і зрозуміти, чи згодні на це громадяни. А потім вклади конвертують в акції, що технічно зробити легко. Крім того, потрібно зрозуміти реальну вартість цих грошей, розрахувавши їх купівельну спроможність на момент знецінення. Тоді сума може знизитися до 60 - 70 мільярдів гривень", - вважає Аржевітін.

У Партії регіонів зазначають, що ініціатива щодо повернення вкладів СРСР зумовлена ​​підготовкою до виборів.

"Раніше питання виплат по внесках навіть не розглядалося, а 1 млрд грн - значна сума. Перед виборами це може стати хорошою можливістю пролобіювати свою політичну силу. Чи буде ця норма внесена, стане зрозуміло вже 15 вересня, коли повинен бути поданий держбюджет", - зазначив народний депутат Василь Горбаль.

Нагадаємо, що у жовтні 1996 року Рада прийняла закон Про держгарантії поновлення заощаджень громадян України, борг по яких був зафіксований у розмірі 131,96 млрд грн. За 15 років із них було виплачено лише 10,6 млрд грн.

У 2008 році рішенням уряду Юлії Тимошенко на виплати з бюджету було виділено 6,061 млрд грн. Вкладникам виплачували по 1 тис. грн, їхнім спадкоємцям - до 500 грн. У наступні два роки було заплановано компенсувати 250 млн грн. Але з них у 2009 році вкладники отримали лише 19,7 млн ​​грн.

Читайте також:

Прибутки "Ощадбанку" за півроку скоротились на третину

На виплатах радянських вкладів Україна втратила 5 млрд.

СП: "Юліні тисячі" будуть повертати ще 400 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: