Європейські банки втратили на борговій кризі вже 200 мільярдів євро

Європейські та американські банки готуються до другої хвилі світової фінансової кризи.

Боргова криза обійшлася європейським банкам в 200 мільярдів євро, про це повідомили у Міжнародному валютному фонді.

За даними МВФ, початком боргової кризи слід вважати кінець 2009 року, коли Греція вперше оголосила про проблеми, пов'язані з обслуговуванням боргу.

У матеріалах МВФ говориться, що непрямі збитки банків (наприклад, пов'язані зі зниженням кредитних рейтингів і збільшенням вартості запозичень) вони не враховували - йдеться тільки про нестачу капіталу, викликану борговою кризою.

Із загальної суми в 200 мільярдів євро на Грецію, головного винуватця боргової кризи, доводиться тільки 60 мільярдів. Ще 20 мільярдів банки втратили через ситуацію в Ірландії і Португалії, а решта 120 - від Бельгії, Іспанії та Італії. За прогнозом МВФ, збитки фінансових організацій можуть збільшитися ще на 100 мільярдів євро при розвитку кризи у вказаних країнах.

У зв'язку зі збитками банків МВФ порадив використати стабфонд Європи для докапіталізації найбільш слабких фінустанов.

У вересні стало відомо, що багато банків Європи і США почали готуватися до нової кризи, що виразилося, зокрема, в звільненні значної частини персоналу. За останні два з половиною місяці фінансові організації ЄС оголосили про скорочення 70 тисяч робочих місць, а банки США - про звільнення 42 тисяч чоловік.

У МВФ вважають, що світова фінансова система зараз зазнає найбільші утруднення з початку світової економічної кризи в 2008 році.

Читайте також:

Азаров не боїться нової хвилі кризи

МВФ: Світова фінансова система зазнає найбільших труднощів

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Німеччина втратить на борговій кризі ЄС півтрильйона євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: