Євросоюз схвалив виділення Ірландії 67,5 мільярдів євро

ЄС і МВФ змусили Ірландію прийняти допомогу для порятунку всієї єврозони.

Євросоюз погодився виділити Ірландії фінансову допомогу в розмірі 67,5 мільярда євро. Відповідне рішення було прийнято на екстреній зустрічі міністрів фінансів країн-членів ЄС, що пройшла 28 листопада в Брюсселі.

За словами прем'єр-міністра Ірландії Брайєна Коуена, 10 мільярдів євро з виділеної ЄС суми будуть негайно направлені на збільшення резервних капіталів банків, підтримку яким надає держава. Ще 25 мільярдів євро буде зарезервовано урядом для надання допомоги банкам. Решту суми влада Ірландії має намір витратити на покриття бюджетного дефіциту протягом найближчих чотирьох років.

Влада Ірландії в 2010 році була змушена різко збільшити обсяги державних запозичень для підтримки банківського сектора країни. У результаті дефіцит бюджету Ірландії в 2010 році, за прогнозами, досягне рекордної для країн Євросоюзу позначки в 32 відсотка.

Надаючи Ірландії фінансову допомогу, Євросоюз зажадав від уряду країни знизити дефіцит бюджету до прийнятних у зоні євро 3 відсотків до 2015 року - на рік пізніше, ніж передбачалося на перших етапах переговорів. Крім того, ЄС дозволив Ірландії направити на покриття дефіциту кошти пенсійного фонду країни. Раніше закони ЄС та Ірландії не допускали використання коштів пенсійного фонду для подібних цілей. Зняття заборони дозволить Ірландії знайти додаткові 17,5 мільярда євро.

24 листопада влада Ірландії оприлюднила список заходів, спрямованих на скорочення бюджетного дефіциту на 15 мільярдів євро протягом найближчих чотирьох років. Для досягнення такого результату ірландський уряд має намір урізати держвидатки і ввести нові податки. На знак протесту проти планів уряду в країні пройшли багатотисячні демонстрації протесту.

Читайте також:

Ірландія підніме податки і скоротить зарплати заради кредиту ЄС

Президент ЄС передрікає розпад Євросоюзу

Ірландія звернулася до Євросоюзу за екстреною допомогою

МВФ: фінансова криза в Греції може інфікувати інші країни ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: