Забудовники чекають обвалу гривні

На столичному ринку нерухомості спостерігається застій, оскільки забудовники чекають, що виросте вартість долара, а з ним і ціна квадратного метра.

Станом на вересень 2011 року ринок нерухомості Києва знаходиться в неактивному стані. Таке положення пояснюється тим, що багато забудовників чекають можливого обвалу гривні і підвищення курсу долара, що приведе до підвищення вартості бензину, будматеріалів, а отже і собівартості 1 квадратного метра.

За інформацією фахівців компанії Build and Live Development, на сьогодні призупинені роботи на деяких масштабних будівельних майданчиках столиці, в неактивній фазі перебуває ряд будівельних об'єктів міста, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів. На етапі проектування, не починаючи будівельні роботи, призупинили розробку проектів окремі інвестори, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Забудовники також відмічають ще одну тенденцію, актуальну для сьогоднішнього ринку нерухомості. Оскільки розмови про можливий обвал гривні ведуться масштабно у фінансових колах і серед топ менеджменту банківської сфери, банки як і раніше досить неактивні у видачі нових кредитів під нові будівельні проекти і співпраці з новими компаніями або позичальниками.

Проте непогані шанси мають проекти, вартістю до 100 - 300 тис. доларів, вважають аналітики. Оскільки багато інвесторів, з відносно невеликими сумами вільних коштів (вимірювані десятками тисяч) і охочі інвестувати їх в невеликий будівельний проект часто стикаються з проблемою пошуку такого проекту.

Нагадаємо, незважаючи на кризу і ухвалення законів, які повинні здешевити будівництво, житло доступнішим не стало.

На сьогодні, середньостатистичному киянинові треба працювати і відкладати гроші 39 років, щоб купити квартиру у столиці.

Читайте також:

Квартири у Києві можуть подешевшати до 1000 доларів за "квадрат"

Квартири у столиці дешевшатимуть ще протягом двох років

Будинок під Києвом коштує стільки ж, скільки квартира у самому місті

Українцям треба пропрацювати півжиття, щоб заробити на квартиру

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: