Американські генетики з'ясували, звідки на Землі взялися євреї

Група вчених провела масштабне дослідження, яке довело генетичну спорідненість усіх євреїв і показало їхні відмінності від інших націй.

Вченим вдалося довести, що всі три основні групи єврейського народу - ашкенази, мізрахи (східні євреї) і сефарди – мають схожі генетичні ознаки, що виділяють їх з решти світової популяції людей.

Масштабне дослідження єврейського геному провели доктор Гіль Ацмону, професор Едвард Бернс з Медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна, професор Гарі Острер з медичного факультету Нью-Йоркського університету, професор Ейтан Фрідман з ізраїльського медичного центру "Тель а-Шомер" та ізраїльський експерт Дорон Бехар.

Вони вивчили генетичні зразки євреїв з 14 країн світу і порівняли їх з генами представників 69 інших народів. При цьому аналіз мав на меті виявлення характерних мутацій і відмінностей геномів і не вимагав їх повної розшифровки.

Висновки генетиків підтвердили теорії про те, що більшість євреїв - нащадки давнього населення Ізраїлю та інших територій, розташованих у східній частині Середземного моря, так званої "Землі Ізраїльської" (ця область історично відома як Левант).

"Євреї не помиляються, вважаючи себе єдиним народом. Наші дослідження підтверджують цю концепцію. І свідчать, що єврейський народ пов'язаний ще загальною генетичною історією", - зазначив Гарі Острер.

"Судячи з усього, основна частина єврейського народу, і отже більшість євреїв, (з точки зору генетики) ближчі один до одного і до мешканців Близького Сходу, ніж до народів, з якими вони живуть тепер", - пояснив Дорон Бехар.

Утім, за його словами, з цього правила є кілька винятків. Так, єврейські громади Ефіопії та Індії генетично ближчі до неєврейського населення цих країн. Це, можливо, пояснюється тим, що під час формування цих співтовариств значне місце мало взаємопроникнення народів і культур.

Попри те, що всі групи євреїв володіють генетичними рисами, які свідчать про істотні домішки сусідніх етнічних груп, тим не менше, генетичну спорідненість усіх єврейських підгруп можна простежити аж до 2,5 тисяч років тому.

Цікаво, що з неєвреїв найбільш генетично близькі до євреїв італійці та французи.

"Я сподіваюся, що ця робота покаже неспроможність гіпотез, згідно з якими євреї є культурними, а не етнічними групами людей", - сказав Гарі Острер.

Вчені вважають, що їхнє дослідження буде цікаве не тільки історикам, але й медикам. Наприклад, з'ясувалося: характерні єврейські хвороби - простатит у чоловіків і рак грудей у жінок. Тепер належить дізнатися, чи справді існує генетична схильність до цих недуг.

Читайте також:

У Сибіру виявили новий вид людей

Складено список найбагатших євреїв у світі

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Вченим вперше вдалося відновити геном давньої людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: