Вчені вигадали, як управляти мобільником силою думки

В Америці працюють над розробкою технології, що дозволить набирати номер на мобільному за допомогою думки.

Учені в Університеті Каліфорнії працюють над технологією, що дозволяє набирати номер на мобільному телефоні за допомогою думок. Для свого експерименту група нейробіологів під керівництвом Цзі Пін Юна вибрала добровольців і простежила електричну активність в їх мозку, використовуючи головну пов'язку з електродами і Bluetooth-пристрій.

Піддослідні з різною швидкістю показали на екрані комп'ютера цифри від нуля до дев'яти. Електроди фіксували частоту появи кожної цифри, що дозволяло Bluetooth-пристрою зрозуміти, за яким номером треба подзвонити. У результаті декількох досліджень піддослідні могли набирати десятизначний номер телефону з точністю між 70% і 85%.

Інтерфейси для "спілкування" людського мозку і комп'ютера створювалися і раніше, проте така система була вперше застосована до мобільного телефону.

Вчені в даний час намагаються знайти способи читати хвильову активність мозку і трансформувати її для управління різними пристроями – мобільними телефонами, телевізорами, комп'ютерами тощо.

Передачу сигналів головного мозку будуть здійснювати спеціальні сенсори, вживлені в кору головного мозку. Для цього, наприклад, в Intel вивчають зміни кровотоку в різних областях мозку в залежності від того, про яке слово думає людина або якийсь образ намагається уявити.

Як правило, мозок різних людей однаково реагує на одні і ті ж слова чи образи. Наприклад, якщо дві людини бачать ведмедя чи чують його гарчання, діаграми активності нейронів для них виявляться ідентичними. Наступним етапом стане розробка мініатюрного сенсора, який можна будити вживити в кору головного мозку.

Дослідники при цьому попереджають, що не варто малювати апокаліпсичні картину майбутнього, де кожен буде перебувати під ковпаком Великого брата. Вони очікують, що люди самі погодяться на впровадження чипів після того, як навчаться їх використовувати і оцінять пов'язані з цим переваги.

У вересні минулого року в США випробували технологію, яка перетворює сигнали, що надходять з мозку, в слова - інакше кажучи, дозволяє читати думки в буквальному сенсі цього слова.

Тоді в ході експерименту до ділянок головного мозку випробуваного підключили 16 невеликих електродів і попросили його прочитати кілька простих слів. Після того як він подумки повторив ці слова, комп'ютер, проаналізувавши мозкові хвилі, зміг розпізнати їх з точністю від 76 до 90%.

На основі цього експерименту компанія Intel вже створила працюючий прототип, який розрізняє близько 20 тис. слів. Поки, правда, не можна стверджувати, що комп'ютер дійсно може повністю зрозуміти, про що думає людина, і виконати його уявний наказ.

Він лише порівнює показники мозкової діяльності з шаблоном, відшукуючи схожий у своїй базі даних. Причому, людина повинна думати строго певним чином, а саме, подумки промовляючи якесь слово.

Читайте також:

Ізраїльтянин зняв на мобільний НЛО над Єрусалимом

З'явився новий троян, який поширюється через sms та спустошує рахунки

Безкоштовні дзвінки всередині мобільних мереж заборонять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: