На Прикарпатті пенсіонер добуває газ із гною

Чоловік на Прикарпатті винайшов свій спосіб добування блакитного палива.

Вже понад десять років  пенсіонер із села Ковалівка на Прикарпатті видобуває газ із гною. Микола Джумачук запевняє – “сировини”, що має, вистачило б на газ для опалення не тільки хати, а й усього присадибного господарства.

Корови Ласуня та Павунка, безіменне порося та з десяток таких самих курей – основні "постачальники" сировини для Миколиного "газового агрегата". Сюди ж "під’єднаний" і господарський туалет.

За словами винахідника, із тонни гною можна дістати до чотирьохсот кубометрів блакитного палива. Процес утворення газу із гною порівнює з тим, як роблять вино.

Нині на власному газі Джумачуки тільки їжу собі готують. Бо немає як підігрівати "сировину" до необхідних плюс тридцяти восьми - зламався вітряк, який давав дармову енергію. Катерина над задумом чоловіка колись тільки сміялася, а тепер - не натішиться.

За плечима Миколи робота в шахті, на заводі і навіть головування в селі. Створити домашній генератор газу його надихнули журнали для садівників-городників. Але самі механізми, каже, наснилися.

Цей рік Микола Джумачук збирається присвятити вдосконаленню свого агрегата – відремонтувати зламаний бурею вітряк, поставити на сараї сонячні батареї, аби краще грівся гній і було більше газу. Аби знову можна було опалювати навіть цілу свою хату.

Як чоловік добуває газ із гною - дивіться на відео.

ВідеоАльтернатива газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: