Птахи-геї здатні заводити тривалі стосунки

Учені, довели, що у світі птахів гомосексуальні пари здатні заводити такі ж тривалі стосунки, як і гетеросексуальні.

Гомосексуальні пари в світі птахів здатні заводити такі ж тривалі стосунки, як і їх родичі гетеросексуальної орієнтації, стверджують учені.

До такого висновку прийшли вчені, які вивчають звички і поведінка зебрових амадин - представників сімейства вьюркових Ткачик, відомих своєю барвистою забарвленням і співочим голосом.

За спостереженнями орнітологів з Каліфорнійського університету Берклі, одностатеві партнери співають один одному пісні і чистять один одному пір'я не рідше, ніж гетеросексуальні особини.

На думку глави дослідницької групи Джулі Елі, це говорить про те, що "відносини між тваринами можуть бути набагато складнішими", ніж вважалося раніше, у тому числі і в одностатевих парах.

Елі і її колеги стежили за тим, як і за рахунок чого зав'язуються стосунки між партнерами в одностатевих парах у зебрових амадин.

Спочатку вчені розділили виводок пташенят на два одностатеві групи. У результаті більше половини всіх самців знайшли собі партнера тієї ж статі.

Розбившись на пари, пташки сідали поруч, терлися дзьобами і спільно будували гнізда.

Наступним етапом експерименту був відволікаючий маневр у вигляді самок-амадин, яких запускали в клітку з гомосексуальними парами.

З восьми самців, що вступили в одностатеві стосунки, тільки троє вирішили "змінити орієнтацію", в той час як інші повністю проігнорували появу самок і продовжили піклуватися про свого партнера.

На думку біологів, це говорить про те, що навіть у світі птахів пошук "супутника життя" є більш серйозним пріоритетом, ніж інстинкт розмноження.

"Навіть у моногамних видів зв'язок між особинами призводить до довгострокового взаємного співробітництва, яке підвищує їхні шанси на виживання. Їм необхідно знайти партнера, навіть якщо він того ж статі", - стверджує дослідниця.

У природі, особливо в світі птахів, подібні "одностатеві шлюби" не рідкість.

Наприклад, жіночим особинам чайок і альбатросів це часто дозволяє разом вирощувати пташенят в більш безпечних умовах.

У гомосексуальні пари вступають і пінгвіни. Так, зоопарку німецького міста Бремерхафен парочка пінгвінів "нетрадиційної сексуальної орієнтації" висиділи яйце, яке покинули справжні батьки, і тепер успішно годують та виховують маленьке пташеня.

Читайте також:

Вчені розкрили таємницю пінгвінів

У Гарварді відкриють кафедру гомосексуальних дисциплін

В Лос-Анджелесі королевою випускного став хлопець-гей

Німцям показали Гітлера-гея

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: