Російський математик Перельман відмовився від Премії тисячоліття

Математик Григорій Перельман заявив, що не згоден з рішенням інституту Клея, який присудив Премію тисячоліття йому, бо є інші гідні претенденти.

Російський математик Григорій Перельман остаточно відмовився від Премії тисячоліття розміром у мільйон доларів, яка була присуджена йому за доказ теореми Пуанкаре.

Учений заявив, що відмовляється від грошей з тієї причини, що не згоден з рішенням інституту Клея, який присуджує премію. На думку Перельмана, математик зі США Річард Гамільтон зробив для доказу теореми не менше за нього.

Математик повідомив інститут Клея про відмову близько тижня тому.

Як розповів Перельман, він довго вагався, погодитися йому прийняти нагороду чи ні. "Якщо говорити зовсім коротко, то головна причина - це незгода з організованою математичною спільнотою. Мені не подобаються їхні рішення, я вважаю їх несправедливими", - відзначив учений.

Математик не приїхав на церемонію вручення Премії тисячоліття, яка відбулася восьмого червня 2010 року, оскільки на той момент ще не визначився, чи братиме він нагороду.

Математичний інститут Клея оголосив про своє рішення віддати премію Перельману 19 березня 2010 року. Роботи, за які математик удостоївся нагороди, були написані ним у 2002 році, причому вони були викладені в архів електронних препринтів, а не надруковані в рецензованому науковому журналі. У своїх викладках Перельман завершив доказ гіпотези геометризації Терстона, яка прямо пов'язана з гіпотезою Пуанкаре.

У 2005 році за ці роботи Перельману була присуджена премія Філдсівську, яку часто називають Нобелівською премією для математиків. Від цієї нагороди російський математик також відмовився.

Читайте також:

Російський математик Перельман не приїхав до Парижа за премією в 1 млн доларів

Російському математику-відлюднику Перельману присудили Премію тисячоліття

У Міжнародній системі одиниць може з'явитися число "до хріна і більше"

Інтернет-видання вперше стало лауреатом Пулітцерівської премії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: