Шведські вчені представили нову технологію розкладання трупів

Шведи вирішили, як боротися з нестачею місць на кладовищах і одночасно берегти природу: труп потрібно спочатку заморозити, а потім розпорошити на маленькі частинки.

У рамках похоронної виставки Asian funeral expo, яка пройшла в Гонконгу, шведські вчені представили нову "екологічну" технологію розкладання трупів.

На думку автора розробки Сюзанн Вііг-Масако, її ноу-хау допоможе урядам густонаселених міст і країн, які мають труднощі з нестачею місця для поховань і піклуються про навколишнє середовище.

Технологія має умовні стадії "заморозка - струс - розпорошення" і передбачає використання водню.

Тіло померлої людини заморожують при температурі -18 градусів у спеціальному апараті Promator і поміщають в особливу біорозкладну труну, після чого знову кладуть у рідкий водень температурою -196 градусів за Цельсієм. Отриману масу піддають легкій вібрації, від якої труп розпадається на частинки 5 мм в діаметрі.

"Під час заморожування тіло розпадається на порошинки. На мою думку, це дуже зворушливо і чисто", - пояснила Вііг-Масако, глава фірми Promessa Organic.

З отриманого праху відфільтровують важкі метали, такі як ртуть. Те, що залишилося, ховають у спеціальному контейнері під деревом або рослиною в меморіальному парку. У результаті повітря не забруднюється важкими металами, які зазвичай викидаються в атмосферу при кремації, а прах слугує харчуванням для рослин.

Шведські розробники впевнені, що ця ідея особливо зацікавить азіатів з їхньою філософією тлінність. "Покійний не зникає, а починає новий шлях, плекаючи молоде життя", - пояснив інженер.

Вартість послуги становить 290 євро. Труп розкладається за 6-18 місяців. Технологією вже зацікавилася одна з похоронних контор в Гонконгу.

У квітні 2011 так званий "проматоріум" (від назви апарату Promator) відкриється на батьківщині розробників у Швеції. На рік він зможе розкладати до 1,5 тисячі трупів.

Читайте також:

Вчені винайшли спосіб спілкування з померлими

У Пуерто-Ріко небіжчика замість труни посадили на мотоцикл

Нове похоронне бюро "ховатиме" клієнтів в Інтернеті

У неапольських піцеріях хлібопекарські печі топили трунами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: