У людини знайшли "альтернативний слух" - здатність чути без барабанної перетинки

Надлюдський слух можливий, довели вчені зі США. Людина здатна сприймати екстремальні звуки в обхід барабанної перетинки.

Революційне відкриття "альтернативного слуху" зробили американські вчені. Виявилося, що людина може чути звуки в обхід барабанної перетинки.

Як з'ясували науковці з Лабораторії медичних досліджень підводного флоту в Коннектикуті, людське вухо під водою здатне чути частоти до 100 кГц, що виходить за межі нормального слухового діапазону. Це відбувається за рахунок безпосереднього збудження слухових кісточок звуковими коливаннями, без участі барабанної перетинки.

Зазвичай людське вухо сприймає звуки з частотою від 20 Гц до 20 кГц. Все, що вище, чується як все менш помітний писк, подібний до комариного; звуки біля нижньої межі подібні до того, ніби ви стоїте поруч з басом на R&B-концерті. Але за деяких умов люди здатні чути і розрізняти звуки за межами цього діапазону.

У звичайному випадку звукова хвиля, яка поширюється через повітря або воду, досягає барабанної перетинки і змушує її коливатися. З перетинкою пов'язана система трьох слухових кісточок: молоточка, ковадла і стремечка. Коливання стремечка збуджують ще один елемент системи слуху - равлик. Цей спіралеподібний орган має досить складну будову, заповнений рідиною і несе в собі волоскові клітини. Волоски, вловивши коливання рідини, передані від стремечка, перетворюють їх на нервовий імпульс.

Але, як стверджує один з авторів дослідження Майкл Кін, це не єдиний шлях створення слухового нервового імпульсу.

Коливання можуть приходити на волоски чутливих клітин равлика без порушення барабанної перетинки. Високі частоти, оминаючи кістки черепа, самі "розгойдують" слухові кісточки. Таким способом чують деякі види китів. Барабанна перетинка не встигає за високими частотами, а в повітрі вони дуже слабкі, щоб подіяти безпосередньо на слухові кісточки: відомо, що пірнальники під водою можуть чути надвисокі звуки до сотні кілогерц.

Як альтернативний механізм дослідники пропонують здатність деяких високочастотних коливань безпосередньо збуджувати лімфу всередині равлика, діючи в обхід навіть слухових кісточок.

Кін та його колеги поки ухиляються від відповіді на питання, чи буде мати відкриття "альтернативного слуху" якісь медичні програми і чи можна буде на основі такого механізму удосконалити людський слух, створивши "супервухо". Зараз, як кажуть вчені, вони хочуть з'ясувати деталі такої передачі звукових коливань, зокрема зрозуміти, яка з слухових кісточок виконує тут функції "головної антени".

Читайте також:

Біологи довели, що "материнське прокляття" існує

Сидяча робота в офісі на 40% підвищує ризик ранньої смерті

Революція в медицині: вчені виростили око у пробірці

Новий революційний "скелет" поставить паралізованих на ноги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: