Вчені виявили у жаб здатність передбачати землетрус

Жаби зникли з місця нересту в Італії за кілька днів до землетрусу, який відбувся в квітні 2009 року в Л`Аквілі.

Британські вчені виявили ще одного провісника землетрусів. Ним виявилася невелика коричнева шишкувата амфібія, пише видання Journal of Zoology.

Біолог з Відкритого університету Великобританії Рейчел Грант стверджує, що самці звичайної жаби ще за п'ять днів "попереджали" про землетрус магнітудою 6,3 балу, що стався 6 квітня 2009 року в Центральній Італії. (У місті Л'Акуїла загинуло більше 300 людей, даху над головою позбулися 40 тисяч жителів.)

Грант і її колеги звернули увагу на дивну поведінку жаб озера Сан-Руфіно, яке розташоване в 74 кілометрах на північ від Л'Акуїлу. Біологи займалися рутинною роботою - вважали особин, вимірювали температуру, вологість, швидкість вітру, кількість опадів і так далі, не підозрюючи, звичайно ж, про прийдешню катастрофу. 28 березня більше 90 самців зібралися в обумовленому місці, так як прийшла пора нересту, а через два дні їх кількість раптом знизилося. До 1 квітня - за п'ять днів до землетрусу - 96% самців втекли. Кілька десятків повернулися тільки в повний місяць, 9 квітня, але залицяльників було на 50-80% менше, ніж у попередні роки.

Після цього невеликого сплеску сексуальної активності чисельність готових до парування самців знову впала і помітно піднялася лише 15 квітня, через два дні після останнього великого повторного поштовху з магнітудою 4,5 балу. Більш того, за три дні до землетрусу вчені не виявили жодної закоханої парочки. З 6 квітня до останнього потужного поштовху не вдалося знайти жодної свіжої ікринки.

Рейчел Грант підкреслює, що це зовсім не схоже на звичайну поведінку жаб. Прийшовши на місце розмноження, самці ніколи не покидають його до закінчення нересту.

Нагадаємо, 6 квітня 2009 року поблизу Аквіли встався руйнівний землетрус магнітудою 5,8, жертвами якого стали 300 людей, були поранені 1,5 тисячі, більше 50 тисяч були вимушені залишити свої будинки.

Читайте також:

В Аквілі знову стався сильний землетрус

Потужний землетрус в Китаї: постраждали понад 300 людей

Поблизу Індії стався сильний землетрус

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: