Вчені з Південної Кореї клонували собаку, яка світиться в темряві

Щоб генетично модифікований пес засвітився в ультрафіолетовому освітленні, до його їжі треба додати спеціальний антибіотик.

Флуоресцентна собака_3
Флуоресцентна собака
Вчені з Південної Кореї клонували генетично модифіковану собаку, яка світиться в темряві. Флуоресцентного пса можна "вимикати" і "вмикати" за бажанням, додаючи до його їжі антибіотик.

Собака породи бігль жіночої статі з'явилася на світ в 2009 році й отримала ім'я Тегон. Для її виведення науковці вдалися до технології перенесення ядра соматичної клітини, за допомогою якої в 2005 році була клонована перша собака Снаппі.

Флуоресцентне зелене свічення в ультрафіолетовому освітленні виникає, якщо в їжу собаки підмішувати антибіотик доксициклін. Відповідно, світіння можна "вимкнути", якщо не давати собаці препарат.

Південнокорейські генетики вважають, що подальший розвиток цього дослідження допоможе в боротьбі із захворюваннями людини, такими як хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

Так, за словами науковців, є 268 хвороб, які вражають як людей, так і собак, а створення пса зі штучними симптомами важких хвороб допоможе розробити нові, ефективні засоби лікування.

І дійсно, ген, що викликає світіння собаки, наступного разу може бути замінений геном, відповідальним за якесь небезпечне захворювання. У той же час в плані моделювання хвороб собаки ближчі до людей, ніж миші, для яких процедури впровадження трансгенів відпрацьовані дуже добре.

Читайте також:

У лабораторіях Британії таємно схрещували людей і тварин

Народилася перша у світі трансгенна корова, яка дає жіноче молоко

Вчені створили трансгенних мишей-лесбіянок

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: