Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Вченим вдалося виявити останки істоти, яка, можливо, є бракуючою ланкою в еволюції людини. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Учені оголосили про те, що знайшли бракуючу ланку в ланцюзі еволюції людини — спільного предка мавп, вищих приматів і homo sapiens. Останкам тварини 47 мільйонів років.

Настільки повного матеріалу такого виду в руках учених ще не було ніколи. У скам'янілому вигляді збереглися навіть м'які тканини і хутро. Дев'ятимісячну метрову самку назвали Ідою, вона може свідчити про зв'язок людей зі всією земною фауною і підтвердженням теорії Дарвіна.

Йенс Францен, палеонтолог: "Ми можемо сказати з повною упевненістю, що ця особина належала до групи наших спільних предків. Вона не прямий предок, але точно ріднить".

Скелет, знайдений ще в 80-х роках в покинутому кар'єрі в Німеччині розділили на дві частини і продали в приватні колекції. Довгі роки ніхто навіть не уявляв його цінності. Коли обидві складові, нарешті, опинилися в руках вчених, знахідка справила таке враження, яке вже порівняли з падінням на Землю астероїда.

Фахівці вважають, що найдивніше відкриття, яке вони зробили при огляді скелета, - це ступні. На ногах у Іди не кігті, як у лемурів, а плоскі нігті. Це, на думку вчених, і було ще одним еволюційним проривом в ту епоху.

Втім, скептики вважають причиною такого резонансу потужну піар-підтримку, яку організували автори досліджень. Наприклад практично в один час з презентацією скелета в світ вийшли книга і документальний фільм, присвячені Іді.

 Читайте також:

Ватикан визнав теорію Дарвіна

Знайдено скелет рибки, яка дала життя хребетним

Ми розвиваємося швидше за предків

Мамонти вимерли не через холод

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: