Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчений прирівняв мавп до художників-абстракціоністів

Малюнки дітей і мавп лише трохи відрізняються від шедеврів абстракціоністів, вважає американський дослідник Михайло Сімкін.

Дослідник з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Михайло Сімкін запропонував статистичне обгрунтування того, що малюнки дітей і мавп лише трохи відрізняються від шедеврів художників-абстракціоністів.

У березні 2011 року в журналі Psychological Science з'явилася стаття американських вчених Анджеліни Хаулі-Долан та Еллена Уіннера. У ній були описані результати наступного дослідження: групі з 32 студентів були запропоновані на вивчення 30 пар картин. У кожній парі одна картина була намальована відомим художником, а друга - дитиною, мавпою або слоном. Учасникам дослідження потрібно було вибрати ту картину, яка їм сподобається більше. Виявилося, що в 67% випадків роботи абстракціоністів подобалися людям більше малюнків тварин і дітей.

В результаті  вчені дійшли висновку, що "існуюча думка про неможливість розрізнити абстрактне мистецтво і дитячі малюнки є невірною". Схожі результати були отримані самим Сімкіним в 2007 році за допомогою створеного ним онлайн-тесту "Справжнє мистецтво чи підробка?" (там, правда, всі підробки були виконані самим дослідником).

Середній показник впізнавання справжнього мистецтва для 57 тисяч людей, що пройшли тест, склав близько 66%.

У рамках нової замітки автор пропонує оцінити дані результати, порівнявши їх з статистикою двох інших експериментів (коректність подібного порівняння Сімкіним не обгрунтовується).

Першим таким експериментом стала робота Фредеріка Урбана 1908 року. У ній людям пропонувалося порівняти вагу двох гир, одна з яких була 100-грамовою, друга ненабагато легше чи важче її. У випадку, коли маса другої була 95 грамів, 72% людей помічали, що вона легше. Оскільки частка впізнавання абстрактного мистецтва нижче, то Сімкін зробив висновок, що в процентному співвідношенні різниця між абстрактним шедевром і дитячим малюнком менше, ніж між 96-грамовою та 100-грамовою гирями, тобто менше 4%.

Другий експеримент пов'язаний з шахістами, зокрема з так званим рейтингом Ело. У цьому рейтингу кожному шахісту за результатами матчів присвоюється певна кількість очок. Отримані очки визначають рівень шахіста - наприклад, звання "новачок" дається за рейтинг менше 1200 очок, а "супергросмейстером" можна стати, набравши понад 2700 очок.

Відомо, що, якщо різниця між рейтингами гравців 200 очок (гравці одного або сусідніх рівнів), то шахіст з великим рейтингом перемагає в середньому в 77% матчів. Так як цей показник знову краще показника впізнаваності абстрактного мистецтва, а тварин і дітей "не можна віднести до класу, відмінного від новачка", Сімкін вважає, що найвідоміші абстракціоністи не заслуговують рейтингу вища любителя класу D за класифікацією Ело.

Читайте також:

Американський художник створює портрети зірок із таблеток та туалетного паперу

Художник зобразив Гітлера вагітним і з жіночими грудьми

Художник Прікассо покорив Німеччину, намалювавши картину пенісом

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції